Kamarai elnök: közjegyzői okirat utazáshoz


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

A közjegyzői kamarai elnök szerint érdemes lehet közjegyzői okiratot beszerezni utazás előtt.


Utazás előtt tanácsos felmérni, hogy a célországokban milyen iratokra lehet szükség, és több esetben érdemes kiemelt bizonyító erejű közjegyzői okiratot készíttetni – mondta Parti Tamás, a Budapesti Közjegyzői Kamara elnöke az M1 aktuális csatornán.

A kamarai elnök arra hívta fel a figyelmet, hogy bár nyilatkozat, meghatalmazás magánokiratban is adható, a közjegyzői okiratnak fokozott bizonyító ereje van.

Fontos lehet ilyen okirat megléte, ha az egyéb dokumentumokból nem derül ki például, hogy milyen jogcímen van az utazóval egy gyerek, akinek más a vezetékneve, vagy jogszerűen van-e nála az autó, amely nem a tulajdona.

[htmlbox beszedleiro]

 

Ugyancsak célszerű közjegyzői okiratot készíttetni, ha a távollét alatt fontos dolog elintézésével kell megbízni valakit, ezt a dokumentumot ugyanis biztosan elfogadják hatósági ügyekben is – tette hozzá Parti Tamás.

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. szeptember 16.

Rómában újabb korlátozásokat vezetnek be a tömegturizmussal szemben

Rómában szárnyal az idegenforgalom, de a tömegturizmus a város több pontján is tarthatatlan helyzetet teremt, amivel szemben újabb korlátozásokra vezetnek be – nyilatkozta Alessandro Onorato, a főpolgármesteri hivatal idegenforgalmi tanácsosa a sajtónak hétfőn.

2024. szeptember 16.

Senyei György: Az igazságszolgáltatás helyzete hiperakut

Jelentősen csökkent az elhúzódó ügyek száma, a magyar igazságszolgáltatás pedig az európai élmezőnyben van – állítja Senyei György, az Országos Bírósági Hivatal elnöke, annak ellenére is, hogy – más területekkel ellentétben – már harmadik éve nem kaptak fizetésemelést a bírók és a bírósági dolgozók. A 24.hu interjúja az OBH elnökével.

2024. szeptember 16.

A pórul járt légi utasok békéltető testületi eljárást is választhatják

Többórás, esetleg többnapos késés, problémás utasfelvétel, elveszett poggyász – az ilyen kellemetlenségekért akár több százezer forintos kártérítés is járhat. Miközben az Európai Unióban jogszabályok védik az utasok jogait, a légitársaságok nem restek kibújni a felelősség alól. Ha nem sikerül megegyezni, akkor a követelés érvényesítésének egyik hatékony módja, hogy a vitás ügy ingyenes, gyors és szakszerű rendezése céljából az utas a Budapesti Békéltető Testülethez fordul.