Kannabisztermesztőket ítéltek fegyházbüntetésre


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Fegyházbüntetésre ítéltek két férfit, aki Nagykapornak mellett, egy hegyi ingatlanon marihuánát állított elő – tájékoztatott a Zalaegerszegi Törvényszék.

A két férfi 2017 nyarán 68 kannabiszpalántát és tápoldatokat vásárolt Bécsben. Később újabb palántákat vettek, és a növények gondozását a harmadrendű vádlottra bízták.

A nyomozók 2017 augusztusában 108 tő kannabiszt találtak, a másodrendű vádlottnál tartott házkutatásnál pedig a növények termesztéséhez szükséges eszközöket is lefoglalták.

A Zalaegerszegi Járásbíróság tavaly novemberben az első- és a másodrendű vádlottat kábítószer birtoklásának bűntette miatt 4 év 6 hónap fegyházban letöltendő büntetésre ítélte. A harmadrendű vádlott 3 év börtönt kapott.

A Zalaegerszegi Törvényszék jogerős ítéletében a másodrendű vádlott büntetését 5 évre súlyosította, mert a cselekményt felfüggesztett szabadságvesztés próbaideje alatt követte el, egyebekben helybenhagyta az elsőfokú döntést.

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. november 4.

Csökken az egyajánlatos szerződések száma

2024 első három negyedévében 5744 darab eredményes közbeszerzési eljárást folytattak le hazánkban az ajánlatkérők, mely összesen 12572 darab közbeszerzési szerződés megkötését jelentette. A közbeszerzések összértéke a tavalyi év azonos időszakához képest 46%-kal emelkedett, azaz összesen 2825,1 milliárd forintot tett ki. Ennek ellenére a rekordnak számító 2022-es évtől ez az érték még messze elmarad. Az előző évek azonos időszakához viszonyítva az egyajánlatos közbeszerzési szerződések számaránya mind az uniós, mind pedig a nemzeti eljárásrendben folyamatosan csökkenő tendenciát mutat, ami a verseny fokozódását jelzi.

2024. november 4.

Megindult a versenyfutás az új atomerőművekért az MI miatt

Irtózatos számítási kapacitás, következésképpen rengeteg energia és víz kell ahhoz, hogy fél világ az AI-jal írassa a leveleit, a nagy tech-cégek az atomenergia rehabilitációját látják a megoldásnak – írja az Euronews.