Megtagadható-e egy ítélet elismerése azon az alapon, hogy sérti a szólásszabadságot?
Három izgalmas ítéletet elemez legfrissebb podcastjában a Magyar Jogász Egylet.
Kapcsolódó termékek: Jogi kiadványok, Ügyvéd Jogtár demo
Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.
Hivatali vesztegetés elfogadása miatt vádat emelt a Kecskeméti Járási és Nyomozó Ügyészség két pénzügyőr ellen, aki 2016 augusztusában a tompai határátkelőhelyen kilépő teherautókat kenőpénz fejében nem ellenőrizte – közölte a Bács-Kiskun Megyei Főügyészség csütörtökön.
A közleményben azt írták, a két pénzügyőr főtörzsőrmesterként és törzszászlósként teljesített szolgálatot, feladatuk a nemzetközi áru- és utasforgalom, az árut tartalmazó raktér, a csomagolás sértetlenségének, azonosítási jeleinek és a vámzár ellenőrzése és a szállítóeszközök rendszámának, konténerszámának vizsgálata volt. Továbbá meg kellett állapítaniuk, hogy a raktéren kívül található-e áru, valamint a vámterületre be- és kilépő, üresnek jelzett szállítóeszköz valóban az-e.
A vádlottak augusztus 25-én a kilépő teherforgalom okmánykezelését és szemlészi tevékenységet végeztek a kilépő oldali sáv záró-ellenőrző fülkéjében. Ennek során a főtörzsőrmester 41, a törzszászlós 29 esetben önállóan, 32 jármű esetében együttesen végezték a járművek, áruk végponti ellenőrzését, valamint Szerbiába történő kiléptetését – olvasható a közleményben.
A főtörzsőrmester az általa kiléptetett 73 teherjármű közül egy, társa a kiléptetett 61 jármű közül három esetben végzett vizsgálatot – tették hozzá.
A vádlottak a kiléptetett tehergépjármű vezetőjétől legalább öt eurót fogadtak el azért, hogy az ellenőrző vizsgálatot ne végezzék el. Az átvett készpénzt a szemlész fülkében lévő lemezkazettába tették, amelyből a lebukásukkor egy 10 eurós és kilenc 5 eurós bankjegy került elő – írták.
Az ügyészség a szabadlábon lévő vádlottakat mint társtetteseket hivatali vesztegetés elfogadásának bűntettével vádolja.
(MTI)
Három izgalmas ítéletet elemez legfrissebb podcastjában a Magyar Jogász Egylet.
A négyoldalú megállapodás alapján a bírák és az igazságügyi alkalmazottak 2025. január 1. és 2027. január 1. között három ütemben kapnak béremelést. Így 2027-re a bírák az átlagos jövedelme 48 százalékkal, a bírósági titkároké és fogalmazóké 82 százalékkal, míg a bírósági tisztviselőké 100 százalékkal emelkedhet.
A szervezett bűnözés elleni aktuális rendészeti feladatokról, a szükséges nemzetközi együttműködésekről, az online világ térhódításáról, valamint a szervezett bűnözés áldozatairól is szó esett a Nemzeeti Közszolgálati Egyetem rendészeti eszmecseréjén – olvasható a ludovika.hu-n.
Köszönjük, hogy feliratkozott hírlevelünkre!
Kérem, pipálja be a captchát elküldés előtt
Ha egy másik hírlevélre is fel szeretne iratkozni, vagy nem sikerült a feliratkozás, akkor kérjük frissítse meg a böngészőjében ezt az oldalt (F5)!
Kérem, válasszon egyet hírleveleink közül!