Kényszergyógykezeltetné az ügyészség a férfit, aki megölte nagynénjét


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Különös kegyetlenséggel elkövetett emberölés miatt emelt vádat a Fővárosi Főügyészség egy férfi ellen, aki agyonverte nagynénjét. A vádhatóság kényszergyógykezelést indítványozott.

Ibolya Tibor fővárosi főügyész kedden közleményében azt írta: a vádlott, egy huszonnégy éves férfi folyamatosan kábítószert fogyasztott, amelyet részben a nagynénjétől kért pénzből finanszírozott. A férfi 2019. július 4-én este megjelent a sértett XVIII. kerületi lakóhelyén, azzal a szándékkal, hogy végez a nővel, mert nem tetszett neki a sértett vele szembeni korábbi viselkedése. Miután nagynénje a kopogására ajtót nyitott, a férfi rátámadt, majd egy kalapáccsal és egy szerszámnyéllel bántalmazta, aminek következtében a nő életét vesztette.

Az ügyészség – mivel a vádlott olyan kóros elmeállapotban szenved, amely miatt a törvény nem teszi lehetővé a büntethetőségét – indítványozta, hogy a bíróság mentse fel a férfit, azonban a bűnismétlés veszélye miatt rendelje el kényszergyógykezelését.

A férfi előzetes kényszergyógykezelés alatt áll – olvasható a közleményben.

0(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. július 26.

„Mit lájkol a gyerek?” – a szülőket segíti az NMHH új kiadványa

A közösségi médiafelületek használata ma már a fiatalok mindennapjainak részévé vált, ezért a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) kiemelt figyelmet fordít az ezen felületek kínálta lehetőségekre és kockázatokra. Gyermeknapon jelent meg a hatóság fiataloknak szóló „Sztorik a zsebben – Történetek a közösségi médiából” című kiadványa, amely most a szülőknek szánt „Mit lájkol a gyerek – Szülőknek a közösségi médiáról” elnevezésű tájékoztatófüzettel egészült ki. Az új brossúra célja, hogy bemutassa a közösségi oldalak működésének főbb szabályszerűségeit, és támpontokat adjon a szülőknek, hogyan segíthetik gyermekeiket eligazodni ezeken a platformokon, miközben felhívja a figyelmet a közösségi média kockázataira, de annak előnyeit is számba veszi.