Két és fél évet kapott a villamoson verekedő


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Első fokon két és fél év börtönbüntetéssel sújtotta a Szegedi Járásbíróság pénteken azt a férfit, aki brutálisan bántalmazta egyik utastársát decemberben a csongrádi megyeszékhely egyik villamosán.


A bíróság különös kegyetlenséggel elkövetett súlyos testi sértés kísérletében és garázdaságban mondta ki bűnösnek a 24 éves vádlottat.

A férfi december 6-án a villamoson rágyújtott. Egy utas előbb megkérte, hogy nyomja el a cigarettát, majd kivette a kezéből, és ő taposta el. A vádlott ekkor szó nélkül a sértettre támadt, brutális módon bántalmazta, földre vitte, és több mint tucatszor ököllel megütötte a fején.

A járásbíróság ítélete nem jogerős, mivel az ügyészség súlyosbításért és a vádlott – a bíróság által – megszüntetett előzetes letartóztatásának újbóli elrendelése érdekében, a védelem pedig enyhítésért fellebbezett.

(Forrás: MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. május 17.

Az Európa Tanács nemzetközi egyezményt fogadott el a mesterséges intelligenciáról

Az Európa Tanács elfogadta az első olyan nemzetközi, jogilag kötelező érvényű szerződést, amelynek célja, hogy a mesterséges intelligenciát (MI) használó rendszerek alkalmazása során biztosítsa az emberi jogok, a jogállamiság és a demokrácia jogi normáinak tiszteletben tartását -közölte pénteken a strasbourgi székhelyű nemzetközi szervezet.

2024. május 17.

Döntött a Kúria: fizessenek a pervesztesek!

Sokan ismerhetik akár saját kárukon azt a jelenséget, hogy a bíróságok jellemzően mérséklik a pernyertes számára megítélt ügyvédi munkadíjakat. Ezzel a pernyertesnek indokolatlan veszteséget kell elkönyvelnie, közvetetten pedig piactorzító hatása is van. Most a Kúria precedensértékű, tehát kötelező döntésben reagált erre a jelenségre. Nézzük előbb a legfontosabb fejleményeket, majd azt, hogy mindez hogyan hat a perstratégiára!

2024. május 17.

Gyermek külföldre vitele: akár vissza is fordíthatnak a határon, ha nincs nálunk a megfelelő papír

Ha csak az egyik szülővel utazik egy kiskorú külföldre, akár csak néhány napra, érdemes hozzájáruló nyilatkozatot kérni a másik szülőtől is, hogy ne érje kellemetlen meglepetés az utazókat. Hosszabb külföldi tartózkodás, például munkavállalás vagy tanulmányok folytatása esetén mindenképpen szükség lesz a nyilatkozatra, de egy rövidebb kiruccanás esetén is kérhetik a hatóságok, és ennek hiányában akár meg is tagadhatják a határátlépést. Elvált szülők esetén, ha a különélő szülő viszi el a gyermeket, még büntetőügy is lehet abból, ha a külföldre utazás a gyermeket nevelő szülő hozzájáruló nyilatkozata nélkül történik.