Két év börtönre ítéltek egy szerb embercsempészt


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Embercsempészés bűntette miatt két év végrehajtandó börtönbüntetésre ítélt egy szerb férfit nem jogerősen a Kecskeméti Járásbíróság – tájékoztatott a Bács-Kiskun Megyei Főügyészség szóvivője.


Schmidt Gábor közölte: a gyorsított eljárásban szerdán bíróság elé állított, 22 éves szerb férfi augusztus vége és szeptember 9. között nyolc alkalommal összesen 97 migránst szállított személyautóval Budapestre, illetve Ausztriába.

A szerb embercsempész a cselekményeket egy ismeretlen megbízásából követte el, akitől autót is kapott. A megbízó szállításonként 150 eurót adott az embercsempésznek, ha a migránsok elérték a célállomást.

Ügyvédvilág hírlevél

Friss hírek, szakmai cikkek, bírósági döntések, jogszabályfigyelő.

Kéthetente megjelenő hírlevelünkben összefoglaljuk az elmúlt időszak aktuális változásait, válogatunk értékes szakmai tartalmainkból, valamint tájékoztatjuk a legújabb szakirodalmakról, szolgáltatásokról, képzésekről.

Feliratkozás >>

A férfi a migránsokat – akikről tudta, hogy illegálisan lépték át a szerb-magyar államhatárt – Szeged mellett, egy benzinkútnál vette fel az autóba. Egy alkalommal Ausztriáig, a többi esetben Budapestig vitte őket. Szeptember 9-én egy Szeged melletti benzinkútnál 13 afgán migránst vett fel az autóba és elindult velük az M5-ös autópályán a főváros felé. A sztráda Bács-Kiskun megyei szakaszán azonban a rendőrök igazoltatták, majd elfogták a vádlottat és a járműben utazó migránsokat. Kiderült, hogy a külföldiek jogellenesen tartózkodnak Magyarországon.

Az embercsempészt a nyomozók őrizetbe vették, majd a bíróság előzetes letartóztatásba helyezte. A járási ügyészség több személynek segítséget nyújtva, vagyoni haszonszerzés végett, üzletszerűen elkövetett embercsempészés bűntette miatt állította bíróság elé.

A Kecskeméti Járásbíróság a szerb férfit két év végrehajtandó börtönbüntetésre ítélte és mellékbüntetésként két évre kiutasította az országból, az embercsempészéshez használt jármű az állam tulajdonába került. Az ítélet ellen az ügyész súlyosításért fellebbezett.

 


Kapcsolódó cikkek

2024. május 17.

Az Európa Tanács nemzetközi egyezményt fogadott el a mesterséges intelligenciáról

Az Európa Tanács elfogadta az első olyan nemzetközi, jogilag kötelező érvényű szerződést, amelynek célja, hogy a mesterséges intelligenciát (MI) használó rendszerek alkalmazása során biztosítsa az emberi jogok, a jogállamiság és a demokrácia jogi normáinak tiszteletben tartását -közölte pénteken a strasbourgi székhelyű nemzetközi szervezet.

2024. május 17.

Döntött a Kúria: fizessenek a pervesztesek!

Sokan ismerhetik akár saját kárukon azt a jelenséget, hogy a bíróságok jellemzően mérséklik a pernyertes számára megítélt ügyvédi munkadíjakat. Ezzel a pernyertesnek indokolatlan veszteséget kell elkönyvelnie, közvetetten pedig piactorzító hatása is van. Most a Kúria precedensértékű, tehát kötelező döntésben reagált erre a jelenségre. Nézzük előbb a legfontosabb fejleményeket, majd azt, hogy mindez hogyan hat a perstratégiára!

2024. május 17.

Gyermek külföldre vitele: akár vissza is fordíthatnak a határon, ha nincs nálunk a megfelelő papír

Ha csak az egyik szülővel utazik egy kiskorú külföldre, akár csak néhány napra, érdemes hozzájáruló nyilatkozatot kérni a másik szülőtől is, hogy ne érje kellemetlen meglepetés az utazókat. Hosszabb külföldi tartózkodás, például munkavállalás vagy tanulmányok folytatása esetén mindenképpen szükség lesz a nyilatkozatra, de egy rövidebb kiruccanás esetén is kérhetik a hatóságok, és ennek hiányában akár meg is tagadhatják a határátlépést. Elvált szülők esetén, ha a különélő szülő viszi el a gyermeket, még büntetőügy is lehet abból, ha a külföldre utazás a gyermeket nevelő szülő hozzájáruló nyilatkozata nélkül történik.