Király Nórát az Áldozatsegítő Központok kommunikációjáért felelős miniszteri biztossá nevezték ki
Kapcsolódó termékek: Jogi kiadványok, Ügyvéd Jogtár demo
Tuzson Bence igazságügyi miniszter döntése alapján Király Nórát két évre az Áldozatsegítő Központok kommunikációjáért felelős miniszteri biztossá nevezte ki – közölte az Igazságügyi Minisztérium.
A miniszteri biztos egyebek között az Áldozatsegítő Központok ismertségéért és az áldozatok jogainak széles körben való megismertetéséért felel. A közleményben idézték az igazságügyi minisztert, aki a kinevezés kapcsán kiemelte: a kormány továbbra is elkötelezett az áldozatok megsegítése és az áldozatsegítés folyamatos fejlesztése mellett.
„Király Nóra tapasztalata és elkötelezettsége garancia arra, hogy az Áldozatsegítő Központok még hatékonyabban tudják ellátni feladataikat, és a társadalom minden rétege megismerje az áldozatsegítő intézmények működését” – tette hozzá Tuzson Bence.
Király Nóra, aki az elmúlt egy évben miniszteri megbízottként dolgozott a területen, a tájékoztatás szerint a legfontosabb céljaként fogalmazta meg, hogy az ország minden állampolgára tudja: baj esetén van segítség. „Az Áldozatsegítő Központok mindenki számára elérhetőek és minden áldozatnak támogatást nyújtanak. A rendőrséggel szorosan együttműködve arra törekszünk, hogy minél kevesebb bűncselekmény mellett egyre több áldozatnak tudjunk hatékony segítséget nyújtani” – emelte ki.
A tárca közleménye szerint Király Nóra feladatai között szerepel a központok tevékenységeinek, eredményeinek kommunikációja, a szolgáltatások elérhetőségének megismertetése, valamint sajtóban és rendezvényeken való részvétel. Emellett közreműködik a hatékonyság és láthatóság növelésében, különös figyelmet fordítva az áldozati jogok ismertetésére, valamint a kiberbűnözés elleni közös fellépés támogatására.
A miniszteri biztos együttműködik kormányzati szervekkel, civil szervezetekkel, cégekkel, vállalatokkal, egyházakkal annak érdekében, hogy az áldozatok számára elérhető szolgáltatások tovább bővüljenek – áll a közleményben.
(MTI)
Kapcsolódó cikkek
Már áldozatvédelmi szakember is dolgozik a Fővárosi Törvényszéken
Tanúgondozás és áldozatvédelem a bíróságokon
Az Országos Bírósági Hivatal (OBH) a törvényszékek és az ítélőtáblák beszámolói alapján összefoglalót készített a tanúgondozói hálózatról és a működtetést szolgáló infrastruktúráról, a bevezetett jó gyakorlatokról. Az áttekintés kitér az ügyfélkapcsolati adatokra is.