Kitüntették Szalay Péter volt alkotmánybírót


Magyarország alkotmányos rendjének védelmét szolgáló felelősségteljes munkája elismeréseként Szalay Péter volt alkotmánybírót a Magyar Érdemrend parancsnoki kereszt a csillaggal kitüntetésben részesítette Tuzson Bence igazságügyi miniszter, valamint Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter – közölte az Igazságügyi Minisztérium.

Azt írták, a kitüntetést a két miniszter személyesen adta át a volt alkotmánybírónak.

Emlékeztettek arra, hogy Szalay Pétert az Országgyűlés 2011 júniusában választotta az Alkotmánybíróság tagjává, 2011. szeptember 1-jei hatállyal. Alkotmánybírói mandátuma 2023. szeptember 1-jén lejárt.

Egyetemi tanulmányait az ELTE Állam- és Jogtudományi Karán 1984-ben végezte summa cum laude minősítéssel, jogi szakvizsgát 1989. március 9. napján tett.

A közlemény szerint Szalay Péter 1984-1987 között az ELTE ÁJK Államjogi (ma Alkotmányjogi) tanszékén oktatott, az MTA-TMB tudományos ösztöndíjas gyakornoka volt.

Pályájáról közölték: 1987-1988-ban az Igazságügyi Minisztérium törvényelőkészítő főosztályán előadó, 1988-1990-ben Pozsgay Imre államminiszter titkárságán kormánytanácsos, majd kormányfőtanácsos, 1990-1992-ben a Miniszterelnöki Hivatalban, közelebbről a Miniszterelnöki Kabinetben a parlamenti ügyekért felelős kormányfőtanácsos, 1993-1998-ig a Pénzintézeti Központ (később Pénzintézeti Központ Rt., Pénzintézeti Központ Bank Rt.) jogi igazgatója, 1998-tól a Jutasi és Társai Ügyvédi Iroda tagja, ügyvéd.

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. május 9.

Elkezdődött a visszaszámlálás, időben el kell kezdeni a felkészülést a bérszakadék megszüntetésére

Európai uniós szabályozás és gazdasági érdekek is indokolják, hogy a munkáltatók törekedjenek a nemek közötti bérkülönbségek felszámolására. Sok még a nyitott kérdés a szabályozás 2026-os hazai bevezetéséig, de a bérek átláthatóságára irányuló lépéseket már most el kell kezdeni, hiszen a munkáltatók számára így is csupán bő egy év áll rendelkezésre. Várhatóan komoly kihívást jelent majd a megfelelő, jogi és HR ismeretekkel egyaránt rendelkező szakember megtalálása, aki képes lesz menedzselni a vállalkozásoknál a bérszakadék megszűnéséhez vezető folyamatot, beleértve természetesen a dolgozói oldalon felmerülő kérdéseket, feszültségeket.