Az online sportfogadás és a jog viszonya
Az online sportfogadás és a jog sokrétű kapcsolatát is megvitatták a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság klubbeszélgetésén.
Kapcsolódó termékek: Jogi kiadványok, Ügyvéd Jogtár demo
Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.
Elutasította a Magyarországról és az Európai Unió területéről kiutasított, korábban koronavírus miatt karanténban lévő tizenhárom iráni állampolgár azonnali jogvédelem iránti kérelmét kedden a Fővárosi Közigazgatási és Munkaügyi Bíróság – közölte a Fővárosi Törvényszék. A döntés nem jogerős.
A közlemény szerint a kiutasítás az erről szóló határozat jogerőre emelkedése nélkül is végrehajtható. Az azonnali jogvédelem pedig azt jelentené, hogy a fellebbezés elbírálásáig nem lehet a kiutasítást végrehajtani. Az azonnali jogvédelem lényege tehát, hogy a bíróság – kérelemre – az ítélet meghozataláig ezt a lehetőséget biztosítja az érintetteknek.
A bíróság az elutasítását azzal indokolta, hogy az iráni állampolgárok kérelmüket az ügy érdemére tartozó érvekre alapították, amelyek az azonnali jogvédelem körében nem vehetők figyelembe, majd az ítéletben kell állást foglalni róluk.
A felperesek további érveivel kapcsolatban a bíróság kifejtette, hogy a felsőoktatási intézmények távoktatás keretében működnek, így a tanulmányok folytatása a kiutasítás végrehajtása után is biztosított. Az egészségügyi szempontokkal kapcsolatban pedig kijelentette: köztudomású tény, hogy a koronavírus-járvány világszerte elterjedt, és minden ország rendkívüli erőfeszítéseket tesz a következményeinek elhárításáért.
Az iráni egészségügyi helyzettel kapcsolatban a hatóság által rendelkezésre bocsátott országinformáció a járvány miatt elrendelt, a lakossági érintkezést korlátozó intézkedésekről és egészségügyi főparancsnokság felállításáról szól. A bíróság megítélése szerint Iránban az iráni állampolgárokkal szembeni szükségtelen, aránytalan intézkedés, megalázó, embertelen bánásmód, vagyis az azonnali jogvédelmet megalapozó súlyos joghátrány nem valószínűsíthető – áll a közleményben.
Az Országos Idegenrendészeti Főigazgatóság azzal indokolta a 13 iráni egyetemista kiutasítását Magyarország és az Európai Unió területéről át, hogy a Dél-Pesti Centrumkórház Országos Hematológiai és Infektológiai Intézet Szent László Telephelyén karanténként kijelölt szobát engedély és védőruházat nélkül elhagyták, oda a többszöri felszólítás ellenére nem mentek vissza, hangosan elégedetlenkedtek, az egészségügyi személyzettel szemben agresszíven léptek fel, utasításaiknak pedig nem tettek eleget.
(MTI)
Az online sportfogadás és a jog sokrétű kapcsolatát is megvitatták a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság klubbeszélgetésén.
A jelenlegi ingatlan-nyilvántartásunk egy 1997-es törvényen alapul, és jogosan vetődik fel bennünk a kérdés, hogy ez a több mint két évtizedes szabályozás releváns rendelkezéseket tartalmaz-e. Az ezzel kapcsolatban felmerülő igény, illetve a COVID által okozott válsághelyzet következtében a szükség is egyre jobban nőtt egy gyors, hatékony, egyszerű és legfontosabbak közt elektronikus rendszerre, hogy hivatalos ügyeinket tudjuk intézni. Az Ars Boni cikkpályázat keretében készült írásban ezt az új és modern, elektronikus világba lépő jogintézményt szabályozó és véglegesnek tűnő 2021.évi C. törvényt fogom összehasonlítani eredeti, kihirdetéskori szövegével, illetve a jelenleg hatályos – de nemsokára „régi”-nek aposztrofált – ingatlan-nyilvántartásról szóló 1997. évi CXLI. törvénnyel.
2025 februárjától változik a Közös Végrehajtási Szabályzat 17. és 18. cikke – hívja fel a figyelmet honlapján a Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatala.
Köszönjük, hogy feliratkozott hírlevelünkre!
Kérem, pipálja be a captchát elküldés előtt
Ha egy másik hírlevélre is fel szeretne iratkozni, vagy nem sikerült a feliratkozás, akkor kérjük frissítse meg a böngészőjében ezt az oldalt (F5)!
Kérem, válasszon egyet hírleveleink közül!