Kötelezettségszegési eljárást kezdeményezett a magyar kormány Ausztria ellen


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

A magyar kormány Marianne Thyssen foglalkoztatásért és szociális ügyekért felelős uniós biztoshoz fordult, hogy indítson kötelezettségszegési eljárást Ausztria ellen az új osztrák családtámogatási szabályozás miatt – közölte az Igazságügyi Minisztérium parlamenti államtitkára.

Ha ez nem történik meg, Magyarország kész az unió bíróságához fordulni – emelte ki Völner Pál, hozzáfűzve, nyitottak a megegyezésre, de eddig erre nem került sor.

Hangsúlyozta, a magyar kormány elsődlegesnek tekinti a magyar munkavállalók érdekeit, ezért mindent megtesz, hogy ne érje jogsérelem a külföldön dolgozó magyarokat.

Ismertette, Ausztria az országban járó családi pótléknak csak mintegy 56 százalékát fizeti ki az ott dolgozó magyar állampolgároknak, amennyiben gyermekeik nem Ausztriában, hanem Magyarországon élnek.

A magyar kormány január 7-én diplomáciai jegyzéket adott át az osztrák kormánynak, amelyben kifejtették, hogy a családi ellátásra, valamint a személyijövedelemadó-kedvezményre vonatkozó új előírások uniós szabályokba ütköznek – mondta az államtitkár.

Hozzátette, nem történt intézkedés az ügyben, ezért fordultak Marianne Thyssenhez.

Január 1-jétől az Ausztriában munkát vállaló uniós polgárok nem Ausztriában élő gyermekei után a családi ellátás, valamint a személyijövedelemadó-kedvezmény összegét az osztrák hatóságok – a munkavállaló hazájában érvényes – árszínvonal alapján állapítják meg.

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2019. január 8.

IM: nem összeegyeztethető az uniós joggal az osztrák családtámogatás

A magyar kormány álláspontja szerint az új osztrák családtámogatási szabályozás összeegyeztethetetlen az európai uniós (EU-s) joggal, ezért arra kérik az osztrák kormányt, hogy kezdeményezze az új előírások visszavonását – olvasható az Igazságügyi Minisztérium (IM) keddi, az MTI-hez eljuttatott közleményében.