Megtagadható-e egy ítélet elismerése azon az alapon, hogy sérti a szólásszabadságot?
Három izgalmas ítéletet elemez legfrissebb podcastjában a Magyar Jogász Egylet.
Kapcsolódó termékek: Jogi kiadványok, Ügyvéd Jogtár demo
Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.
A nem jogerős ítélet szerint a négy férfi bűnszövetségben és üzletszerűen követte el a különösen nagy vagyoni hátrányt okozó költségvetési csalást.
Három férfi – 60, 62 és 38 évesek – 2014 áprilisáig tisztázatlan eredetű, a jövedéki adózás alól elvont dohányárut szerzett és tárolt. Az adózatlan dohány egy részét a bűnszövetség más szállítmánynak álcázva az Egyesült Királyságba csempészte azért, hogy ott piacra dobja. A trióhoz az utolsó hónapban csatlakozott az egyik vádlott 60 éves testvére, illetve az elfogás előtti, utolsó, jelentős értékű szállítás erejéig egy 47 éves férfi is – közölte a Fővárosi Főügyészség.
A bűnszövetség 82 millió forint értékű árut szerzett meg haszonszerzési céllal, ebből a 60 és a 47 éves férfi nem a teljes elkövetési értékben volt érintett.
A Fővárosi Törvényszék bűnösnek mondta ki az öt férfit. Négy vádlott két és fél évtől három évig terjedő, letöltendő börtönbüntetést és közügyektől eltiltást kapott, a feltáró, beismerő vallomást tevő 47 éves férfi pedig felfüggesztett börtönbüntetést. Az összes vádlottat 100 ezertől 500 ezer forintig terjedő pénzbüntetésre ítélték.
Az ítélet nem jogerős, az ügyészség négy vádlott terhére a letöltendő börtönbüntetések súlyosítása érdekében jelentett be fellebbezést, a felfüggesztettre ítélt férfival kapcsolatban három nap gondolkozási időt tart fenn. Több vádlott és védő is fellebbezett – áll a közleményben.
(MTI)
Három izgalmas ítéletet elemez legfrissebb podcastjában a Magyar Jogász Egylet.
A négyoldalú megállapodás alapján a bírák és az igazságügyi alkalmazottak 2025. január 1. és 2027. január 1. között három ütemben kapnak béremelést. Így 2027-re a bírák az átlagos jövedelme 48 százalékkal, a bírósági titkároké és fogalmazóké 82 százalékkal, míg a bírósági tisztviselőké 100 százalékkal emelkedhet.
A szervezett bűnözés elleni aktuális rendészeti feladatokról, a szükséges nemzetközi együttműködésekről, az online világ térhódításáról, valamint a szervezett bűnözés áldozatairól is szó esett a Nemzeeti Közszolgálati Egyetem rendészeti eszmecseréjén – olvasható a ludovika.hu-n.
Köszönjük, hogy feliratkozott hírlevelünkre!
Kérem, pipálja be a captchát elküldés előtt
Ha egy másik hírlevélre is fel szeretne iratkozni, vagy nem sikerült a feliratkozás, akkor kérjük frissítse meg a böngészőjében ezt az oldalt (F5)!
Kérem, válasszon egyet hírleveleink közül!