Megtagadható-e egy ítélet elismerése azon az alapon, hogy sérti a szólásszabadságot?
Három izgalmas ítéletet elemez legfrissebb podcastjában a Magyar Jogász Egylet.
Kapcsolódó termékek: Jogi kiadványok, Ügyvéd Jogtár demo
Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.
A bíróság letöltendő börtönbüntetésre ítélte a vádlottakat.
A két román állampolgárságú embercsempész 2020. október 5-én Magyarország területén felvett az általuk használt teherautóba 4 szír, 1 pakisztáni, 20 afgán, 2 palesztin és 1 libanoni állampolgárt, akikről tudták, hogy beutazási és az államhatár átlépésére jogosító engedéllyel nem rendelkeznek. Őket Németországba, illetve Hollandiába akarták szállítani úgy, hogy 28-an összezsúfolódva utaztak a levegőtlen csomagtérben. Az autót az M1-es autópályán, október 5-én késő délután Tata térségében állították meg a rendőrök, majd a vádlottakat és utasaikat előállították.
A bíróság 2020. október 8-án bíróság elé állítás keretében több személynek segítséget nyújtva elkövetett embercsempészés bűntette miatt a vádlottakat – az ilyen jellegű eljárások elszaporodottságára is tekintettel, és a kialakult bírói gyakorlattal összhangban – 3-3 év végrehajtandó börtönbüntetésre és 3-3 év Magyarországról kiutasításra ítélte. A lefoglalt gépkocsi a bíróság ítélete alapján az állam tulajdonába került, mert a tulajdonos kiléte nem volt megállapítható.
Az ítélet nem jogerős, a vádlottak és védőik fellebbeztek. A bíróság elrendelte a két férfi letartóztatását – derül ki a Tatabányai Törvényszék közleményéből.
Három izgalmas ítéletet elemez legfrissebb podcastjában a Magyar Jogász Egylet.
A négyoldalú megállapodás alapján a bírák és az igazságügyi alkalmazottak 2025. január 1. és 2027. január 1. között három ütemben kapnak béremelést. Így 2027-re a bírák az átlagos jövedelme 48 százalékkal, a bírósági titkároké és fogalmazóké 82 százalékkal, míg a bírósági tisztviselőké 100 százalékkal emelkedhet.
A szervezett bűnözés elleni aktuális rendészeti feladatokról, a szükséges nemzetközi együttműködésekről, az online világ térhódításáról, valamint a szervezett bűnözés áldozatairól is szó esett a Nemzeeti Közszolgálati Egyetem rendészeti eszmecseréjén – olvasható a ludovika.hu-n.
Köszönjük, hogy feliratkozott hírlevelünkre!
Kérem, pipálja be a captchát elküldés előtt
Ha egy másik hírlevélre is fel szeretne iratkozni, vagy nem sikerült a feliratkozás, akkor kérjük frissítse meg a böngészőjében ezt az oldalt (F5)!
Kérem, válasszon egyet hírleveleink közül!