Megjelent a pályázat az Integritás Hatóság igazgatósági pozícióinak betöltésére


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Megjelent a pályázat az Integritás Hatóság igazgatósági – elnök és két elnökhelyettes – pozícióinak betöltésére az Európai Támogatásokat Auditáló Főigazgatóság honlapján – közölte az Igazgatósági Tagok Kiválasztásáért Felelős Alkalmassági Bizottság.

A pályázatok beérkezésének határideje 2022. október 25.

A kiírás szerint a létrejövő Integritás Hatóság feladata, hogy az uniós pénzügyi támogatások végrehajtását érintően fellépjen a csalás, összeférhetetlenség, korrupció és egyéb jogsértés vagy szabálytalanság megelőzése, felderítése és kijavítása érdekében.

Az elnök főbb feladatai közé tartozik a hatóság vezetése és képviselete, a korrupcióellenes munkacsoport munkájában részt vevő nem kormányzati szereplőket képviselő tagok felkérése, a korrupcióellenes munkacsoport elnöki feladatainak ellátása.

Az igazgatóság főbb feladata a hatóság legfőbb döntéshozási feladatainak ellátása, az éves beszámolás az Országgyűlésnek és az Európai Bizottságnak, a korrupcióellenes munkacsoport nem kormányzati szereplőket képviselő tagjainak kiválasztása pályázati eljárás alapján.

Az igazgatóság tagjainak megbízatása 6 évre szól és nem újítható meg. Az igazgatóság tagjai a feladataik ellátása során teljesen függetlenek. Kinevezésüket követően nem kérhetnek és nem fogadhatnak el utasítást semmilyen intézménytől, szervtől, hivataltól, szervezettől vagy személytől. Az igazgatóság tagjainak illetményét a vonatkozó törvény határozza meg – olvasható a pályázati kiírásban.

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. május 17.

Az Európa Tanács nemzetközi egyezményt fogadott el a mesterséges intelligenciáról

Az Európa Tanács elfogadta az első olyan nemzetközi, jogilag kötelező érvényű szerződést, amelynek célja, hogy a mesterséges intelligenciát (MI) használó rendszerek alkalmazása során biztosítsa az emberi jogok, a jogállamiság és a demokrácia jogi normáinak tiszteletben tartását -közölte pénteken a strasbourgi székhelyű nemzetközi szervezet.

2024. május 17.

Döntött a Kúria: fizessenek a pervesztesek!

Sokan ismerhetik akár saját kárukon azt a jelenséget, hogy a bíróságok jellemzően mérséklik a pernyertes számára megítélt ügyvédi munkadíjakat. Ezzel a pernyertesnek indokolatlan veszteséget kell elkönyvelnie, közvetetten pedig piactorzító hatása is van. Most a Kúria precedensértékű, tehát kötelező döntésben reagált erre a jelenségre. Nézzük előbb a legfontosabb fejleményeket, majd azt, hogy mindez hogyan hat a perstratégiára!

2024. május 17.

Gyermek külföldre vitele: akár vissza is fordíthatnak a határon, ha nincs nálunk a megfelelő papír

Ha csak az egyik szülővel utazik egy kiskorú külföldre, akár csak néhány napra, érdemes hozzájáruló nyilatkozatot kérni a másik szülőtől is, hogy ne érje kellemetlen meglepetés az utazókat. Hosszabb külföldi tartózkodás, például munkavállalás vagy tanulmányok folytatása esetén mindenképpen szükség lesz a nyilatkozatra, de egy rövidebb kiruccanás esetén is kérhetik a hatóságok, és ennek hiányában akár meg is tagadhatják a határátlépést. Elvált szülők esetén, ha a különélő szülő viszi el a gyermeket, még büntetőügy is lehet abból, ha a külföldre utazás a gyermeket nevelő szülő hozzájáruló nyilatkozata nélkül történik.