Megjelent a Polgár Jog márciusi száma


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

A Polgári jog folyóirat legújabb számában olvashat többek között a gazdasági társaságok tőkéjének funkcióiról, valamint a kölcsön kultúrtörténetéről.


A márciusi számban Lehoczki Zóra Zsófia tanulmánya a gazdasági társaságok tőkéjének funkcióit tárgyalja, Várgedő Lajos többrészes tanulmányának első része a kölcsön kultúrtörténetét ismerteti.

A lapszám három polgári jogi tárgyú döntvényt tartalmaz, amelyek közül az egyik büntetés-végrehajtási intézet személyiségi jogsértésért való felelősségével, a másik a magánszféra tulajdonostárs általi megsértésével, valamint a sérelemdíj legalacsonyabb összegével, a harmadik pedig a feltűnő értékaránytalanság egyes kérdéseivel foglalkozik.

A Fórum rovatban Csaba Orsolya cikke egy feltűnő értékaránytalansággal, Nagy András cikke egy egyoldalú kötelezettségvállaó nyilatkozattal kapcsolatos ítéletet ismrtet.

 

A folyóirat továbbra is várja szerzők jelentkezését. A folyóiratról részletes információk itt érhetőek el. 

 

[htmlbox Polgári_jog_folyóirat]

 

 


Kapcsolódó cikkek

2024. október 30.

Parlament előtt a 2025-ös adócsomag

A kormány két lépésben megduplázná a családi adókedvezményt, 2 évvel meghosszabbítaná a kedvezményes, 5 százalékos lakásáfát, és kivezetni készül több különadót is. Parlament előtt az adócsomag.

2024. október 30.

NMHH: Ismerik, sokszor mégsem védekeznek a közösségi média veszélyei ellen a fiatalok

A serdülő lányok mintegy fele érzi magát kevésbé szépnek a közösségi médiafelületeken látottak hatására, mert sokukban nem tudatosul, hogy az online tér gyakran hamis valóságképet tár eléjük – egyebek mellett erre mutatott rá a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) kutatása, amely a 13–16 éves kamaszok közösségimédia-használati szokásait vette górcső alá.