Megjelent a Polgári Jog lap januári száma


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

A januári számban Kisfaludi András tanulmánya azt a kérdést vizsgálja, hogy az állam tevékenysége ellátása során milyen esetekben veszi igénybe a polgári jogi szerződés intézményét, Tőkey Balázs tanulmánya pedig a bizalmi vagyonkezelésre vonatkozó új szabályok hatásait elemzi.


A lapszám a két tanulmány mellett három polgári jogi tárgyú döntvényt is tartalmaz, amelyek közül az egyik a váltóval, a másik a fokozott veszéllyel járó tevékenységgel, a harmadik pedig a szállítmányozó és a fuvarozó felelősségével foglalkozik.

A Fórum rovatban két konferenciabeszámoló kapott helyet: Farkas Diána Rita „Az állam szerepe magánjogi jogviszonyokban” című konferenciáról, Merkel Csenge pedig az ELTE-n tartott nemzetközi magánjogi konferenciáról számol be.

A folyóirat továbbra is várja szerzők jelentkezését. A folyóiratról részletes információk itt érhetőek el. 

[htmlbox Polgári_jog_folyóirat]

 

 


Kapcsolódó cikkek

2024. szeptember 16.

Rómában újabb korlátozásokat vezetnek be a tömegturizmussal szemben

Rómában szárnyal az idegenforgalom, de a tömegturizmus a város több pontján is tarthatatlan helyzetet teremt, amivel szemben újabb korlátozásokra vezetnek be – nyilatkozta Alessandro Onorato, a főpolgármesteri hivatal idegenforgalmi tanácsosa a sajtónak hétfőn.

2024. szeptember 16.

Senyei György: Az igazságszolgáltatás helyzete hiperakut

Jelentősen csökkent az elhúzódó ügyek száma, a magyar igazságszolgáltatás pedig az európai élmezőnyben van – állítja Senyei György, az Országos Bírósági Hivatal elnöke, annak ellenére is, hogy – más területekkel ellentétben – már harmadik éve nem kaptak fizetésemelést a bírók és a bírósági dolgozók. A 24.hu interjúja az OBH elnökével.

2024. szeptember 16.

A pórul járt légi utasok békéltető testületi eljárást is választhatják

Többórás, esetleg többnapos késés, problémás utasfelvétel, elveszett poggyász – az ilyen kellemetlenségekért akár több százezer forintos kártérítés is járhat. Miközben az Európai Unióban jogszabályok védik az utasok jogait, a légitársaságok nem restek kibújni a felelősség alól. Ha nem sikerül megegyezni, akkor a követelés érvényesítésének egyik hatékony módja, hogy a vitás ügy ingyenes, gyors és szakszerű rendezése céljából az utas a Budapesti Békéltető Testülethez fordul.