Megszűnik a Szerencsejáték Zrt. monopólium az online sportfogadásban


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

A képviselők – 136 igen szavazattal, 45 nem ellenében és kilenc tartózkodás mellett – elfogadták az egyes gazdaságszabályozási tárgyú törvények módosításáról szóló kormányzati javaslatot.

A módosítás érinti a szerencsejáték szervezéséről, a bányászatról, valamint a dohánytermékek kiskereskedelméről szóló törvényt.

A liberalizált szerencsejátékok körébe kerül 2023-tól a távszerencsejáték, azaz megszűnik az online sportfogadás esetében az állami tulajdonú Szerencsejáték Zrt. jelenlegi monopóliuma. Távfogadást a Szabályozott Tevékenységek Felügyeleti Hatóságának engedélye alapján az Európai Gazdasági Térségben honos gazdasági szereplők bonyolíthatnak a jövőben. A döntés előzménye, hogy az Európai Unió Bírósága szerint az állami monopóliumban lévő online játékszervezési szabályozás sérti a határon átnyúló szolgáltatásnyújtás szabadságát.

A bányászatra vonatkozó rendelkezések a kitermelés növelésének jogi eszközökkel történő ösztönzését célozzák, és több bürokráciacsökkentő, a jogalkalmazást segítő, pontosító elemet tartalmaznak.

A megváltozott piaci igények rugalmasabb követhetősége érdekében a fiatalkorúak dohányzásának visszaszorításáról és a dohánytermékek kiskereskedelméről szóló törvényből kikerül a dohányboltban forgalmazható, nem trafikköteles termékek körének meghatározása.

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. október 25.

GVH-elnök: Kulcskérdés az MI széleskörű, de helyes alkalmazása

„A mesterséges intelligencia széleskörű, de helyes alkalmazása jelentős pozitív hatással lehet a hazai vállalkozások termelékenységére és versenyképességére” – hangsúlyozta Rigó Csaba Balázs, a Gazdasági Versenyhivatal (GVH) elnöke az 50. Európai Versenynapon, Budapesten. Az egynapos konferencia során a kontinens versenyjogi közösségének prominens szakértői vitatták meg a szakpolitika legaktuálisabb kérdéseit, többek között a fenntarthatóság és a versenypolitika kapcsolatát és a mesterséges intelligencia jövőbeli lehetőségeit és kockázatait is. A GVH a konferencia keretében a nemzetközi közösség számára is bemutatta a mesterséges intelligencia piacelemzésének eredményeit.

2024. október 25.

Megjelent a CEPEJ igazságszolgáltatási rendszerek értékeléséről szóló 2024. évi jelentése

Az Európa Tanács égisze alatt működő, az Igazságszolgáltatás Hatékonyságáért Felelős Európai Bizottság (European Commission for the Efficiency of Justice, CEPEJ) az európai igazságszolgáltatási rendszerek minőségének és hatékonyságának megerősítése érdekében jött létre. Feladata, hogy elemezze az igazságügyi rendszerek elért eredményeit, feltárja a nehézségeket, és javaslatokat dolgozzon ki ezek leküzdésére, egyúttal támogatást nyújtson a tagállamoknak.