Megtagadható-e egy ítélet elismerése azon az alapon, hogy sérti a szólásszabadságot?
Három izgalmas ítéletet elemez legfrissebb podcastjában a Magyar Jogász Egylet.
Kapcsolódó termékek: Jogi kiadványok, Ügyvéd Jogtár demo
Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.
Jogerősen négy és fél év börtönbüntetéssel sújtott a Szegedi Ítélőtábla szerdán egy szentesi nőt, aki megpróbálta megölni idős, magatehetetlen élettársát.
A táblabíróság a 63 éves vádlottat védekezésre képtelen személy sérelmére, előre kitervelten, különös kegyetlenséggel elkövetett emberölés bűntettének kísérletében mondta ki bűnösnek. Döntésével helybenhagyta az első fokon eljáró Szegedi Törvényszék ítéletének a büntetésre vonatkozó részét.
A nő és élettársa több mint tíz éve éltek egy szentesi ingatlanban. A 75 éves férfi hosszú ideje súlyos betegségekben szenvedett, a bal oldalára teljesen lebénult, ágyhoz kötve, állandó gondozásra szorulva élt, folyamatosan véralvadásgátló kezelésben részesült.
A nő kilátástalannak érezte helyzetüket, ezért 2016. december 12-én elhatározta, hogy véget vet szenvedéseiknek.
Előbb könyveket öntött le gázolajjal és kinyitotta a gázpalackot, így próbált meg tüzet gyújtani, de csak kisebb károkat okozott. Másnap reggel egy pengével átvágta a félálomban lévő férfi bal csuklójának ereit, majd a saját csuklóját is megpróbálta megvágni. A vérző férfira egy gondozásában segédkező ismerősük talált rá, ő hívott mentőt.
A vádlott csak könnyebben sérült meg, a férfi azonban a nagy vérveszteség miatt közvetlen életveszélyes állapotba került. Az asszony szerint élettársa egyetértett a ház felgyújtásával, tanácsokat is adott hozzá, és beleegyezett abba, hogy végezzenek magukkal. Az idős férfi ezt tagadta, amit a gondozásában segédkező ismerős is megerősített.
(MTI)
Három izgalmas ítéletet elemez legfrissebb podcastjában a Magyar Jogász Egylet.
A négyoldalú megállapodás alapján a bírák és az igazságügyi alkalmazottak 2025. január 1. és 2027. január 1. között három ütemben kapnak béremelést. Így 2027-re a bírák az átlagos jövedelme 48 százalékkal, a bírósági titkároké és fogalmazóké 82 százalékkal, míg a bírósági tisztviselőké 100 százalékkal emelkedhet.
A szervezett bűnözés elleni aktuális rendészeti feladatokról, a szükséges nemzetközi együttműködésekről, az online világ térhódításáról, valamint a szervezett bűnözés áldozatairól is szó esett a Nemzeeti Közszolgálati Egyetem rendészeti eszmecseréjén – olvasható a ludovika.hu-n.
Köszönjük, hogy feliratkozott hírlevelünkre!
Kérem, pipálja be a captchát elküldés előtt
Ha egy másik hírlevélre is fel szeretne iratkozni, vagy nem sikerült a feliratkozás, akkor kérjük frissítse meg a böngészőjében ezt az oldalt (F5)!
Kérem, válasszon egyet hírleveleink közül!