Nemzetközi Büntetőbíróság: kémkedési kísérlet volt a hackertámadás


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

A kibertámadás célja a szervezet imázsának rontása és tevékenységeinek hiteltelenítése volt.

Az eddig rendelkezésre álló bizonyítékok arra utalnak, hogy öt héttel ezelőtt célzott és kifinomult hackertámadás történt a Nemzetközi Büntetőbíróság számítógépes rendszere ellen, amelynek célja kémkedés volt. A támadás a szervezet megbízatásának aláásására irányuló komoly kísérletként értelmezhető – közölte pénteken a hágai székhelyű bírói testület (ICC).

Az ICC sajtóközleménye emlékeztet: szeptember 20-án a súlyos hackertámadás érte a szervezet számítógépes rendszerét. Amint az incidens megerősítést nyert, kiberbiztonsági szakértők támogatásával azonnali válaszintézkedéseket foganatosítottak a támadás következményeinek enyhítésére. „A jelenleg rendelkezésre álló információk alapján egyelőre nem tudjuk megerősíteni, hogy ki a felelős a támadásért”- közölte a nemzetközi szervezet.

A támadás nyomán a Nemzetközi Büntetőbíróság megerősíti kockázatkezelési keretrendszerét, és intézkedéseket és eljárásokat határoz meg annak érdekében, hogy készen álljon egy kibertámadás esetleges következményeinek kezelésére. A fenyegetést jelentő szereplők lehetséges akcióinak szélesebb körű felmérése részeként az ICC azt is megállapította, hogy várhatóan dezinformációs kampányok indulnak a testület tisztségviselői ellen, amelyek célja szervezet imázsának rontása és tevékenységeinek hiteltelenítése – hívta fel a figyelmet a sajtóközlemény.

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. október 30.

Parlament előtt a 2025-ös adócsomag

A kormány két lépésben megduplázná a családi adókedvezményt, 2 évvel meghosszabbítaná a kedvezményes, 5 százalékos lakásáfát, és kivezetni készül több különadót is. Parlament előtt az adócsomag.

2024. október 30.

NMHH: Ismerik, sokszor mégsem védekeznek a közösségi média veszélyei ellen a fiatalok

A serdülő lányok mintegy fele érzi magát kevésbé szépnek a közösségi médiafelületeken látottak hatására, mert sokukban nem tudatosul, hogy az online tér gyakran hamis valóságképet tár eléjük – egyebek mellett erre mutatott rá a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) kutatása, amely a 13–16 éves kamaszok közösségimédia-használati szokásait vette górcső alá.