Megtagadható-e egy ítélet elismerése azon az alapon, hogy sérti a szólásszabadságot?
Három izgalmas ítéletet elemez legfrissebb podcastjában a Magyar Jogász Egylet.
Kapcsolódó termékek: Jogi kiadványok, Ügyvéd Jogtár demo
Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.
A luxemburgi médiahatóság a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) Médiatanácsának kezdeményezésére ötezer eurós bírságot szabott ki az adás szóhasználata és korhatár-besorolása miatt.
A luxemburgi társhatóság, az ALIA kiskorúakat és az emberi méltóságot védő rendelkezések megsértése miatt szabta ki a több mint másfélmillió forintnak megfelelő büntetést az RTL II műsorszolgáltatójára a Showder Klub 2019. január 15-ei adása miatt – közölt az NMHH.
A műsorszám nyelvhasználata vulgáris volt, több szexuális tartalmú vagy szexuális beállítottságra utaló viccet tartalmazott, ezért 12-es korhatár-kategória helyett 16-osba kellett volna sorolni. A BeleValóVilág powered by Big Brother című műsor 2018. november 11-ei adása miatt pedig megrovásban részesítették a szolgáltatót a vulgáris nyelvezet miatt. Azt is – a 12-es helyett – 16-os korhatár-besorolással lehetett volna csak közreadni.
Emellett a Nyíregyházán is hallható Mustár Rádió szolgáltatóját negyvenezer forintra bírságolta a médiatanács, amiért egy vizsgált júliusi adáshéten szerződéses vállalásaihoz képest kevesebb szöveget, magyar zenét, valamint a helyi közélettel foglalkozó, a helyi mindennapi életet segítő műsort és több ismétlést tett közzé.
A médiatanács e heti ülésén hozzájárult ahhoz, hogy a Karc FM Média Kft. a Kecskemét 97,7 MHz frekvencián két hónapos haladékkal, legkésőbb december 29-én kezdje meg közösségi adását – olvasható a közleményben.
(MTI)
Három izgalmas ítéletet elemez legfrissebb podcastjában a Magyar Jogász Egylet.
A négyoldalú megállapodás alapján a bírák és az igazságügyi alkalmazottak 2025. január 1. és 2027. január 1. között három ütemben kapnak béremelést. Így 2027-re a bírák az átlagos jövedelme 48 százalékkal, a bírósági titkároké és fogalmazóké 82 százalékkal, míg a bírósági tisztviselőké 100 százalékkal emelkedhet.
A szervezett bűnözés elleni aktuális rendészeti feladatokról, a szükséges nemzetközi együttműködésekről, az online világ térhódításáról, valamint a szervezett bűnözés áldozatairól is szó esett a Nemzeeti Közszolgálati Egyetem rendészeti eszmecseréjén – olvasható a ludovika.hu-n.
Köszönjük, hogy feliratkozott hírlevelünkre!
Kérem, pipálja be a captchát elküldés előtt
Ha egy másik hírlevélre is fel szeretne iratkozni, vagy nem sikerült a feliratkozás, akkor kérjük frissítse meg a böngészőjében ezt az oldalt (F5)!
Kérem, válasszon egyet hírleveleink közül!