Pályázatot hirdet a Magyar Jogász Egylet


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

A Magyar Jogász Egylet (MJE) pályázatot ír ki jogászi egyetemi végzettséggel rendelkező pályakezdő jogászok részére a jogalkotás, illetve a jogalkalmazás fejlesztését szolgáló tanulmányok alkotására.


A pályázaton azok vehetnek részt, akik a pályázat beadási határidejéig még nem töltötték be 35. életévüket.

A pályaművek

          a) alkotmányjog és a közigazgatási jog,

          b) a polgári anyagi és eljárási jog,

          c) a büntető anyagi és eljárási jog

köréből íródjanak. A kifejezetten jogelméleti, jogtörténeti, tisztán a külföldi jogokról szóló, illetve alapvetően összehasonlító jogi munkák a pályázatban nem vehetnek részt – az ilyen pályamunkákat az MJE Titkársága a pályázónak visszaküldi.

     Az egyes pályamunkák minimális terjedelme 1 ív (40.000 karakter), maximális terjedelme 2 ív (80.000 karakter). A pályázaton nem vehetnek részt azok a tanulmányok, amelyek már nyilvános publikálásra kerültek, vagy nyilvános publikálásuk már folyamatban van, továbbá amelyeket más pályázatokra már benyújtottak.

     Az egyes pályaműveket jeligével ellátva 2016. szeptember 30.-ig két példányban kinyomtatva, valamint egy példányban elektronikus formában kell benyújtani az MJE Titkárságán (1054 Budapest, Szemere u.8., e-mail cím: mje@jogaszegylet.hu). A pályázók mellékletként lezárt borítékban – a borítékon a jeligét feltüntetve – közöljék személyes adataikat (név, születési dátum, lakcím, foglalkozás). Csak a díjnyertes pályázatoknál kerülnek a borítékok felbontásra. A nem nyertes pályázatoknál a borítékot a pályázó kérésére a Titkárság visszaadja. Egy pályamunkának több szerzője is lehet.

     A pályaműveket az MJE vezetősége bírálja el a pályázatot értékelő szakbírálók véleménye alapján. A szakbírálókat az MJE vezetősége jelöli ki. A pályázatok elbírálásának véghatárideje 2016. november 15.

     A pályamunkák közül mind a hat témakörben egy első, egy második és egy harmadik díj kerül kiosztásra. A témakörök:

          a) alkotmányjog,

          b) közigazgatási jog,

          c) polgári jog,

          d) polgári eljárási jog,

          e) büntetőjog,

          f) büntető eljárási jog.

     Az első díj összege 500.000.- Ft., a második díj összege 200.000.- Ft., a harmadik díj összege 100.000.- Ft. Az MJE fenntartja a jogot, hogy egyes díjakat ne adjon ki, illetve hogy az egyes díjkategóriák között átcsoportosításokat eszközöljön.

     A pályadíjak ünnepélyes átadására 2016 decemberében kerül sor. A szélesebb érdeklődésre számító tanulmányokat az MJE folyóirataiban, elsősorban a Magyar Jogban megjelenteti. Az MJE által publikálni nem kívánt, illetve nem díjazott pályaművekkel a pályázó szerző szabadon rendelkezhet.

 

                                   a Magyar Jogász Egylet

                                   Elnöksége


Kapcsolódó cikkek

2024. szeptember 27.

Ruszofóbiával bővül az orosz btk.

Az orosz hatóságok a ruszofóbia-tétellel bővítenék a Büntető törvénykönyvet. Az ezzel kapcsolatos törvénymódosítási tervezet már el is készült.

2024. szeptember 27.

Magyarország az Európai Mestersége Intelligencia Testület első elnöke

Az Európai Unióban augusztusban lépett hatályba az „AI Act”, azaz a Mesterséges Intelligencia (MI) Rendelet, amely jogszabály célja, hogy egyensúlyt teremtsen a technológiai fejlődés előmozdítása és a biztonságos alkalmazás feltételeinek garantálása között.

2024. szeptember 27.

110 éves a Pesti Központi Kerületi Bíróság

2024. szeptember 1-jén volt 110 éve, hogy – az 1913. évi XXV. törvénycikk alapján – megkezdte működését a Pesti Központi Kerületi Bíróság jogelődjének tekinthető Budapesti Központi Királyi Járásbíróság. E hónapban azonban nem csupán a szervezet lett 110 esztendős, hanem a Jablonszky Ferenc által tervezett épület is. Az Országos Bírósági Hivatal „Ráth György Bírósági Történelem és Hagyományápolás Pályázat 2024.” című projektjének keretében, az OBH támogatásával megvalósult rendezvényeken emlékeztek meg az egyik legtekintélyesebb hazai bíróság bírái, igazságügyi alkalmazottai és az érdeklődők az 1914 óta eltelt 11 évtizedről.