Román pénzmosók dán és olasz állampolgárként németeket és spanyolokat vertek át


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Pénzmosás és közokirat-hamisítás miatt vádat emeltek két román férfi ellen, aki hamis okmányokkal, dán és olasz állampolgárként országszerte 28 bankszámlát nyitott csalásból származó pénzek fogadására és továbbutalására.

A Kecskeméti Járási Ügyészség vádirata szerint a két férfi 2021 februárja és áprilisa között Kecskeméten és a Balaton környékén nyitott deviza- és forintszámlákat. Az ehhez szükséges hamis igazolványokat a fiatalabb vádlott biztosította, ő határozta meg a számlanyitások helyét és időpontját, valamint esetenként a tolmács szerepét is betöltötte.

A bankszámlákra főként német és spanyol sértettek ellen elkövetett csalásból származó pénzösszegek érkeztek, amelyeket a jóváírás után román és holland ATM-készülékekből készpénzben vettek fel vagy külföldi számlákra utaltak tovább.

A „bűnös” pénzek jóváírása a bankközi jelzések alapján több esetben meghiúsult, mert a vádlottak számláit vezető bankok visszairányították az összegeket a külföldi sértettek számláira. Ennek ellenére a két férfi mintegy két hónap alatt legalább 18 millió forintnak megfelelő eurót szerzett meg.

A ügyészség a letartóztatásban lévő férfiakra börtönbüntetés kiszabását, vagyonelkobzás és kiutasítás elrendelését indítványozza a Kecskeméti Járásbíróságnak – közölte a Bács-Kiskun megyei főügyész Gyugyi Csilla.

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. október 25.

GVH-elnök: Kulcskérdés az MI széleskörű, de helyes alkalmazása

„A mesterséges intelligencia széleskörű, de helyes alkalmazása jelentős pozitív hatással lehet a hazai vállalkozások termelékenységére és versenyképességére” – hangsúlyozta Rigó Csaba Balázs, a Gazdasági Versenyhivatal (GVH) elnöke az 50. Európai Versenynapon, Budapesten. Az egynapos konferencia során a kontinens versenyjogi közösségének prominens szakértői vitatták meg a szakpolitika legaktuálisabb kérdéseit, többek között a fenntarthatóság és a versenypolitika kapcsolatát és a mesterséges intelligencia jövőbeli lehetőségeit és kockázatait is. A GVH a konferencia keretében a nemzetközi közösség számára is bemutatta a mesterséges intelligencia piacelemzésének eredményeit.

2024. október 25.

Megjelent a CEPEJ igazságszolgáltatási rendszerek értékeléséről szóló 2024. évi jelentése

Az Európa Tanács égisze alatt működő, az Igazságszolgáltatás Hatékonyságáért Felelős Európai Bizottság (European Commission for the Efficiency of Justice, CEPEJ) az európai igazságszolgáltatási rendszerek minőségének és hatékonyságának megerősítése érdekében jött létre. Feladata, hogy elemezze az igazságügyi rendszerek elért eredményeit, feltárja a nehézségeket, és javaslatokat dolgozzon ki ezek leküzdésére, egyúttal támogatást nyújtson a tagállamoknak.