Saját barátnője zsarolta álnéven a nőt aktképekkel és fenyegette gyilkossággal


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Gyilkossággal fenyegetőzve, hamis profil mögé bújva zsarolt ki pénzt ismerősüktől egy zalai nő és a párja, akik két-két év felfüggesztett börtönbüntetést kaptak.

Az elsőrendű vádlott, egy nő férfi néven hozott létre kamuprofilt egy közösségi oldalon, amivel felvette a kapcsolatot a saját barátnőjével. Azt állította magáról, hogy férfiként az egyik ismerősének a testvére.

Ezt követően azt a látszatot keltette, hogy a hamis profilú férfi érdeklődik a nő iránt, ezért üzeneteket küldött neki, majd aktfelvételeket kért tőle. A nő éppen az álnév mögé bújó barátnőjével készíttette el az intim képeket.

A nehéz anyagi körülmények között élő, több gyermeket nevelő elsőrendű vádlott a hamis profilt felhasználva 2018 márciusától különböző összegeket kezdett követelni a barátnőjétől. Megfenyegette, ha nem fizet, elrabolja, megöli a férjét és a fiát, illetve nyilvánosságra hozza a képeket.

A pénzt – összesen közel 1,4 millió forintot – minden esetben a barátnő vagy annak párja vette át. A megzsarolt nő kölcsönt kért, a családi pótlékhoz nyúlt, de szociális tűzifát, tabletet, kandallót is átadott a vádlottaknak a fenyegetőzés hatására, a férjének pedig azt mondta, hogy a fotók akkor készültek róla, amikor még Svájcban dolgozott prostituáltként.

Miután egyre több követelés érkezett, a férj vette rá a megzsarolt feleségét, hogy tegyen feljelentést.

A Nagykanizsai Járásbíróság jogerősen mindkét vádlottat folytatólagosan, társtettesként elkövetett zsarolás bűntette miatt ítélte el két-két év börtönbüntetésre. Az elsőrendű vádlott esetében a végrehajtást négy, társának pedig három év próbaidőre felfüggesztette – közölte a Zalaegerszegi Törvényszék.

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. április 25.

Így működik a közösségi finanszírozás

A fintech-forradalom egyik mérhető sikertörténete, hogy miként vált az adomány és előfizetés jellegű közösségi finanszírozás a hagyományos forrásgyűjtési módszerek – mint a klasszikus banki finanszírozás vagy a kockázati tőkebefektetések – alternatívájává. Ebből a gyors fejlődésből az is következik, hogy kevésbé egységes a kép a köztudatban a „crowdfunding” jelenségről. Hány formája van? Melyek esnek szabályozás alá? Kik a szereplők a folyamatban? Milyen jogszabályok vonatkoznak rá?  Hogyan adóznak? Sok-sok tisztázandó körülmény közül a fő kérdés mindenekelőtt azonban az, hogy megjelennek-e erre szakosodott szolgáltatók Magyarországon is. A Jalsovszky Ügyvédi Iroda összefoglalójából sok kérdésre választ kapunk.

2024. április 25.

NMHH: reklámriport miatt bírságolt a médiatanács

Túlmutatott a támogatás megengedett keretein a Trendmánia című műsorszám december 16-án sugárzott adása, ezzel a TV2 megsértette a törvényi rendelkezést, a médiatanács emiatt megbírságolta a médiaszolgáltatót – közölte a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) kommunikációs igazgatósága