Megtagadható-e egy ítélet elismerése azon az alapon, hogy sérti a szólásszabadságot?
Három izgalmas ítéletet elemez legfrissebb podcastjában a Magyar Jogász Egylet.
Kapcsolódó termékek: Jogi kiadványok, Ügyvéd Jogtár demo
Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.
Jogerősen 12 év fegyházbüntetéssel sújtott a Pécsi Ítélőtábla szerdán egy férfit, aki még 2014-ben ájultra vert és kirabolt egy idős, 95 éves embert.
A táblabíróság az MTI-hez eljuttatott közleményében azt írta, a vádlottat életveszélyt okozó testi sértés kísérletében és társtettesként elkövetett rablásban mondták ki bűnösnek.
A vádlotti fellebbezés nyomán másodfokon eljáró ítélőtábla ezzel helybenhagyta a Pécsi Törvényszék januári elsőfokú ítéletét.
A jogerős tényállás szerint 2014 márciusának egyik éjjelén a vádlott és társa betört Pécsen egy Búza téri társasház egyik lakásába, miközben az egyik szobában a 95 éves sértett aludt. Amikor értékek után kezdtek kutatni, a férfi felébredt és felkelt, a betörők pedig értékei hollétéről faggatták. Miután az idős ember közölte, hogy nincsenek értékei, az elsőrendű vádlott legalább kétszer megütötte ököllel a fejét, ennek következtében a sértett öntudatlan állapotba került és elesett.
Ezután a vádlottak mintegy 130 ezer forint értékben porcelánokat, egyéb dísztárgyakat és 160 ezer forint készpénzt vittek el a lakásból.
Az idős férfi a bántalmazás következtében súlyos, 4-6 hónap alatt, maradandó fogyatékossággal gyógyuló sérüléseket szenvedett.
(MTI)
[htmlbox jogtar_kepzes]
Három izgalmas ítéletet elemez legfrissebb podcastjában a Magyar Jogász Egylet.
A négyoldalú megállapodás alapján a bírák és az igazságügyi alkalmazottak 2025. január 1. és 2027. január 1. között három ütemben kapnak béremelést. Így 2027-re a bírák az átlagos jövedelme 48 százalékkal, a bírósági titkároké és fogalmazóké 82 százalékkal, míg a bírósági tisztviselőké 100 százalékkal emelkedhet.
A szervezett bűnözés elleni aktuális rendészeti feladatokról, a szükséges nemzetközi együttműködésekről, az online világ térhódításáról, valamint a szervezett bűnözés áldozatairól is szó esett a Nemzeeti Közszolgálati Egyetem rendészeti eszmecseréjén – olvasható a ludovika.hu-n.
Köszönjük, hogy feliratkozott hírlevelünkre!
Kérem, pipálja be a captchát elküldés előtt
Ha egy másik hírlevélre is fel szeretne iratkozni, vagy nem sikerült a feliratkozás, akkor kérjük frissítse meg a böngészőjében ezt az oldalt (F5)!
Kérem, válasszon egyet hírleveleink közül!