Trócsányi: Magyarország és Ausztria célja azonos


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

A jogi versenyképesség erősítése és a bürokráciacsökkentés terén Magyarország és Ausztria célja azonos, ezért a két minisztérium a jövőben szorosabban együtt kíván működni – mondta el Trócsányi László igazságügyi miniszter az osztrák partnerével folytatott megbeszélésről


Tájékoztatása szerint Josef Moser új osztrák igazságügyi miniszterrel áttekintették az általános adatvédelmi rendelettel kapcsolatos teendőket, és megállapították, hogy az adatvédelem elért szintjét meg kell őrizni, mert a kis- és középvállalkozások helyzetét az európai szabályozás nem nehezítheti meg. 

[htmlbox Változásfigyeltetés]

 

Trócsányi László közölte azt is: tájékoztatta az osztrák minisztert az Emberi Jogok Európai Bírósága előtt folyamatban lévő fontosabb magyar ügyekről, köztük az Ahmed- és Iliasz-ügyről, valamint magyarországi látogatásra hívta meg az osztrák igazságügyi minisztert, aki azt elfogadta.

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. május 17.

Az Európa Tanács nemzetközi egyezményt fogadott el a mesterséges intelligenciáról

Az Európa Tanács elfogadta az első olyan nemzetközi, jogilag kötelező érvényű szerződést, amelynek célja, hogy a mesterséges intelligenciát (MI) használó rendszerek alkalmazása során biztosítsa az emberi jogok, a jogállamiság és a demokrácia jogi normáinak tiszteletben tartását -közölte pénteken a strasbourgi székhelyű nemzetközi szervezet.

2024. május 17.

Döntött a Kúria: fizessenek a pervesztesek!

Sokan ismerhetik akár saját kárukon azt a jelenséget, hogy a bíróságok jellemzően mérséklik a pernyertes számára megítélt ügyvédi munkadíjakat. Ezzel a pernyertesnek indokolatlan veszteséget kell elkönyvelnie, közvetetten pedig piactorzító hatása is van. Most a Kúria precedensértékű, tehát kötelező döntésben reagált erre a jelenségre. Nézzük előbb a legfontosabb fejleményeket, majd azt, hogy mindez hogyan hat a perstratégiára!

2024. május 17.

Gyermek külföldre vitele: akár vissza is fordíthatnak a határon, ha nincs nálunk a megfelelő papír

Ha csak az egyik szülővel utazik egy kiskorú külföldre, akár csak néhány napra, érdemes hozzájáruló nyilatkozatot kérni a másik szülőtől is, hogy ne érje kellemetlen meglepetés az utazókat. Hosszabb külföldi tartózkodás, például munkavállalás vagy tanulmányok folytatása esetén mindenképpen szükség lesz a nyilatkozatra, de egy rövidebb kiruccanás esetén is kérhetik a hatóságok, és ennek hiányában akár meg is tagadhatják a határátlépést. Elvált szülők esetén, ha a különélő szülő viszi el a gyermeket, még büntetőügy is lehet abból, ha a külföldre utazás a gyermeket nevelő szülő hozzájáruló nyilatkozata nélkül történik.