Ügyvédvilág Jogászdíj különszám – töltse le Ön is ingyen!


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Az Ügyvédvilág folyóirat Jogászdíj különszámában a harmadik alkalommal meghirdetett Wolters Kluwer Jogászdíj pályázat jelöltjeinek és győzteseinek pályázati összefoglalóját ismerheti meg.

2018-ban harmadik alkalommal hirdettük meg a Wolters Kluwer Jogászdíj pályázatot, ahol a jogász szakma kiemelkedő teljesítményt nyújtó képviselőit díjazzuk évről évre, immár hagyományt teremtve.

A pályázati kategóriák között voltak visszatérő témák, mint az adójog, a pénzügyek és biztosítások vagy a vitarendezés, de idén új kategóriákban is megmérettettek a jogászok.

Az adatvédelem a 2018-as év slágertémája, ezért nem maradhatott ki a kategóriák közül sem. Új elem a compliance és a legal technology kategória is. Az „Év fiatal tehetsége” kategóriát jogász és joghallgató alkategóriában is meghirdettük.

Nagy örömünkre a meghirdetett 15 kategóriában közel 90 pályázat érkezett, amelyből a bírálóbizottság döntése alapján 57 pályázat került jelölti listára.

Az Ügyvédvilág folyóirat Jogászdíj különszámában a jelölti listára került és győztes pályázók pályázatainak összefoglalóját találja, a gálán készült képekkel és interjúkkal színesítve.

Töltse le most ingyen és ismerje meg a jelölti listára került pályázatokat!

(x)


Kapcsolódó cikkek

2024. május 17.

Az Európa Tanács nemzetközi egyezményt fogadott el a mesterséges intelligenciáról

Az Európa Tanács elfogadta az első olyan nemzetközi, jogilag kötelező érvényű szerződést, amelynek célja, hogy a mesterséges intelligenciát (MI) használó rendszerek alkalmazása során biztosítsa az emberi jogok, a jogállamiság és a demokrácia jogi normáinak tiszteletben tartását -közölte pénteken a strasbourgi székhelyű nemzetközi szervezet.

2024. május 17.

Döntött a Kúria: fizessenek a pervesztesek!

Sokan ismerhetik akár saját kárukon azt a jelenséget, hogy a bíróságok jellemzően mérséklik a pernyertes számára megítélt ügyvédi munkadíjakat. Ezzel a pernyertesnek indokolatlan veszteséget kell elkönyvelnie, közvetetten pedig piactorzító hatása is van. Most a Kúria precedensértékű, tehát kötelező döntésben reagált erre a jelenségre. Nézzük előbb a legfontosabb fejleményeket, majd azt, hogy mindez hogyan hat a perstratégiára!

2024. május 17.

Gyermek külföldre vitele: akár vissza is fordíthatnak a határon, ha nincs nálunk a megfelelő papír

Ha csak az egyik szülővel utazik egy kiskorú külföldre, akár csak néhány napra, érdemes hozzájáruló nyilatkozatot kérni a másik szülőtől is, hogy ne érje kellemetlen meglepetés az utazókat. Hosszabb külföldi tartózkodás, például munkavállalás vagy tanulmányok folytatása esetén mindenképpen szükség lesz a nyilatkozatra, de egy rövidebb kiruccanás esetén is kérhetik a hatóságok, és ennek hiányában akár meg is tagadhatják a határátlépést. Elvált szülők esetén, ha a különélő szülő viszi el a gyermeket, még büntetőügy is lehet abból, ha a külföldre utazás a gyermeket nevelő szülő hozzájáruló nyilatkozata nélkül történik.