Vádat emeltek a Margit híd rongálói ellen


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Gyorsított eljárásban emeltek vádat két férfi ellen, aki megrongálta a Margit hidat díszítő, Szent Koronát ábrázoló szobrokat – közölte a Fővárosi Főügyészség csütörtökön.

A közlemény szerint a két 19 éves férfi szeptember 7-én hajnalban, erősen ittas állapotban haladt a műemléknek minősülő Margit híd déli járdáján, Pestről Buda felé. Egyikük többször felmászott a híd kerítésére, és a hidat díszítő kőkoronák közül nyolcról letörte a kőkeresztet. Társa ezalatt figyelte a környéket. A vádlottak hat keresztet a Dunába dobtak, kettőt magukkal vittek.

A rongálással a hídban több százezer forintos kárt okoztak.

A Budapesti V. és XIII. Kerületi Ügyészség a két gyanúsított ellen műemlékre elkövetett rongálás miatt emelt vádat a Pesti Központi Kerületi Bíróságon. Az új büntetőeljárási törvény adta lehetőségként indítványozták, hogy a bíróság az ügyben tárgyalás nélkül, az iratok alapján hozzon büntetővégzést.

A bíróság egy hónapon belül dönt a büntetővégzés meghozataláról – olvasható a közleményben.

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. november 4.

Csökken az egyajánlatos szerződések száma

2024 első három negyedévében 5744 darab eredményes közbeszerzési eljárást folytattak le hazánkban az ajánlatkérők, mely összesen 12572 darab közbeszerzési szerződés megkötését jelentette. A közbeszerzések összértéke a tavalyi év azonos időszakához képest 46%-kal emelkedett, azaz összesen 2825,1 milliárd forintot tett ki. Ennek ellenére a rekordnak számító 2022-es évtől ez az érték még messze elmarad. Az előző évek azonos időszakához viszonyítva az egyajánlatos közbeszerzési szerződések számaránya mind az uniós, mind pedig a nemzeti eljárásrendben folyamatosan csökkenő tendenciát mutat, ami a verseny fokozódását jelzi.

2024. november 4.

Megindult a versenyfutás az új atomerőművekért az MI miatt

Irtózatos számítási kapacitás, következésképpen rengeteg energia és víz kell ahhoz, hogy fél világ az AI-jal írassa a leveleit, a nagy tech-cégek az atomenergia rehabilitációját látják a megoldásnak – írja az Euronews.