Vádat emeltek egy bankot megkárosító férfi ellen


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Csalás miatt vádat emeltek egy banki tanácsadóként dolgozó férfi ellen, aki több mint 60 millió forint kárt okozott munkahelyének – közölte a Bács-Kiskun Megyei Főügyészség.

A közlemény szerint a 37 éves kecskeméti férfi 2016 őszén három ügyfél számláira több alkalommal könyvelt le nagy összegű készpénz-befizetéseket, amelyekhez tényleges befizetés nem társult, és amelyekről a számlák tulajdonosai nem is tudtak. A vádlott ezután rövid időn belül ezeket az összegeket egy internetes fizetési rendszeren keresztül bankkártyával elutalta, a fiktív készpénz-befizetéseket pedig sztornózta. Így a nap végi záráskor nem volt hiány a pénztárban.

Egy negyedik ügyfél több mint 2 millió forintos banki betétjét annak tudta és beleegyezése nélkül feltörte, majd átutalta egyik ismerőse számlájára, ami valójában a vádlott irányítása alatt állt.

Az ügyfelek közül ketten azt sem tudták, hogy a vádlott számlát nyitott nekik a banknál.

A férfi a csalással szerzett pénzt az utalások során legális úton szerzett összegekkel „keverte össze”, és internetes szerencsejátékra költötte.

A büntetett előéletű, letartóztatásban lévő férfit a főügyészség üzletszerűen elkövetett, különösen nagy kárt okozó, információs rendszer felhasználásával elkövetett csalással és minősített pénzmosással vádolja. Az ügyész azt indítványozta a bíróságnak, hogy ítélje a férfit börtönbüntetésre, valamint tiltsa el a közügyek és foglalkozásának gyakorlásától.

Bűnösségéről a Kecskeméti Törvényszék dönt.

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. április 25.

Így működik a közösségi finanszírozás

A fintech-forradalom egyik mérhető sikertörténete, hogy miként vált az adomány és előfizetés jellegű közösségi finanszírozás a hagyományos forrásgyűjtési módszerek – mint a klasszikus banki finanszírozás vagy a kockázati tőkebefektetések – alternatívájává. Ebből a gyors fejlődésből az is következik, hogy kevésbé egységes a kép a köztudatban a „crowdfunding” jelenségről. Hány formája van? Melyek esnek szabályozás alá? Kik a szereplők a folyamatban? Milyen jogszabályok vonatkoznak rá?  Hogyan adóznak? Sok-sok tisztázandó körülmény közül a fő kérdés mindenekelőtt azonban az, hogy megjelennek-e erre szakosodott szolgáltatók Magyarországon is. A Jalsovszky Ügyvédi Iroda összefoglalójából sok kérdésre választ kapunk.

2024. április 25.

NMHH: reklámriport miatt bírságolt a médiatanács

Túlmutatott a támogatás megengedett keretein a Trendmánia című műsorszám december 16-án sugárzott adása, ezzel a TV2 megsértette a törvényi rendelkezést, a médiatanács emiatt megbírságolta a médiaszolgáltatót – közölte a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) kommunikációs igazgatósága