Változások a Kúria vezetésében Koronavírus Veszélyhelyzet


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

A Kúria elnöke új vezetőket bízott meg igazgatási feladatokkal.

A Kúria tájékoztatása szerint az alábbi változások történtek a legfőbb bírói fórum szakmai irányításában.

  • Dr. Sperka Kálmán tanácselnök a Főtitkári Titkárság működéséhez kapcsolódó egyes igazgatási feladatokat látja el a bírák jogállásáról szóló törvény (Bjt.) rendelkezései alapján.
  • A Kúria főtitkári feladatait 2020. április 7-től kezdődően szervezetszerű helyettesként a Bszi. rendelkezése alapján dr. Suba Ildikó főtitkár-helyettes látja el, akinek a 6 évre szóló vezetői megbízása a 74/2020. (III.  31.) számú Kormányrendelet alapján a veszélyhelyzet megszűnéséig meghosszabbodott.
  • A Büntető Kollégium irányításához kapcsolódó egyes igazgatási feladatok ellátásával a Kúria elnöke a Bjt. alapján dr. Székely Ákos tanácselnököt, míg a Polgári Kollégium irányításával összefüggő egyes igazgatási feladatok ellátásával dr. Orosz Árpád tanácselnököt és Böszörményiné dr. Kovács Katalin tanácselnököt bízta meg.
  • A 2020. április 1-jén létrejött Közigazgatási Kollégiumot dr. Kalas Tibor kollégiumvezető irányítja.
  • 2020. április 1-jétől a Polgári Kollégiumon belül működő Munkaügyi Részkollégium vezetéséhez kapcsolódó egyes igazgatási feladatokat dr. Tánczos Rita bíró látja el.

(kuria-birosag.hu)


Kapcsolódó cikkek

2024. július 26.

„Mit lájkol a gyerek?” – a szülőket segíti az NMHH új kiadványa

A közösségi médiafelületek használata ma már a fiatalok mindennapjainak részévé vált, ezért a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) kiemelt figyelmet fordít az ezen felületek kínálta lehetőségekre és kockázatokra. Gyermeknapon jelent meg a hatóság fiataloknak szóló „Sztorik a zsebben – Történetek a közösségi médiából” című kiadványa, amely most a szülőknek szánt „Mit lájkol a gyerek – Szülőknek a közösségi médiáról” elnevezésű tájékoztatófüzettel egészült ki. Az új brossúra célja, hogy bemutassa a közösségi oldalak működésének főbb szabályszerűségeit, és támpontokat adjon a szülőknek, hogyan segíthetik gyermekeiket eligazodni ezeken a platformokon, miközben felhívja a figyelmet a közösségi média kockázataira, de annak előnyeit is számba veszi.