Megtagadható-e egy ítélet elismerése azon az alapon, hogy sérti a szólásszabadságot?
Három izgalmas ítéletet elemez legfrissebb podcastjában a Magyar Jogász Egylet.
Kapcsolódó termékek: Jogi kiadványok, Ügyvéd Jogtár demo
Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.
A Kúria október 16-án tartott teljes ülést, amelyen több előadást tartottak az új Polgári Perrendtartás és az új Közigazgatási Perrendtartás hatálybalépésével kapcsolatos változásokról.
Befogadási eljárási szabályok alkalmazásáról és az információszabadságról és az információs önrendelkezési jogról szóló törvény (továbbiakban: Infotörvény) módosításáról tartottak előadásokat a legfelsőbb bírói fórum bíráinak a Kúria Teljes Ülésén 2017. október 16-án.
A Kúria dísztermében dr. Darák Péter, elnök üdvözölte a résztvevőket, köszöntötte a Kúriára újonnan kinevezett bírákat és búcsúzott a nyugdíjba vonuló munkatársaktól. A Kúria elnöke felhívta a figyelmet arra, hogy az új polgári és közigazgatási perrendtartási kódexek értelmében január elsejétől az ügyek, beadványok befogadási szabályai is változnak. Ezt követően dr. Sulyok Tamás, az Alkotmánybíróság elnöke és Bitskey Botond, a taláros testület főtitkára ismertette az Alkotmánybíróság befogadási szisztémáját, a szabályok meghozatalának okait, következményeit, a rendszer jellemzőit.
A Teljes Ülésen előadást tartott dr. Orosz Árpád, a Kúria Polgári Kollégiumának vezető–helyettese a befogadási eljárás kereteinek kialakításáról és dr. Berke Barna, az Európai Unió Törvényszékének bírája, aki az Európai Unió Bíróságainak működési rendjéről és a bírói kabinetek funkcióiról értekezett.
Dr. Péterfalvi Attila, a Nemzeti Adatvédelmi és Információszabadság Hatóságának elnöke a Bűnügyi Irányelvvel kapcsolatos Infotörvény módosításának főbb elemeit ismertette. A Kúria Teljes Ülése megválasztotta küldötteit a tisztújítás előtt álló Országos Bírói Tanácsba.
Utolsó napirendi pontként a Teljes Ülés meghallgatta a tanácselnöki beszámolókat.
(lb.hu)
Három izgalmas ítéletet elemez legfrissebb podcastjában a Magyar Jogász Egylet.
A négyoldalú megállapodás alapján a bírák és az igazságügyi alkalmazottak 2025. január 1. és 2027. január 1. között három ütemben kapnak béremelést. Így 2027-re a bírák az átlagos jövedelme 48 százalékkal, a bírósági titkároké és fogalmazóké 82 százalékkal, míg a bírósági tisztviselőké 100 százalékkal emelkedhet.
A szervezett bűnözés elleni aktuális rendészeti feladatokról, a szükséges nemzetközi együttműködésekről, az online világ térhódításáról, valamint a szervezett bűnözés áldozatairól is szó esett a Nemzeeti Közszolgálati Egyetem rendészeti eszmecseréjén – olvasható a ludovika.hu-n.
Köszönjük, hogy feliratkozott hírlevelünkre!
Kérem, pipálja be a captchát elküldés előtt
Ha egy másik hírlevélre is fel szeretne iratkozni, vagy nem sikerült a feliratkozás, akkor kérjük frissítse meg a böngészőjében ezt az oldalt (F5)!
Kérem, válasszon egyet hírleveleink közül!