Völner: még idén változik a Ptk.


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Az Országgyűlés az idén biztosan állást foglalhat a Ptk. módosításáról – mondta a Magyar Időknek Völner Pál, az igazságügyi tárca parlamenti államtitkára.


 A jogrendnek mindig követnie kell az élet, a gazdasági helyzet változásait, s ez alól a Ptk. sem kivétel – mondta a Magyar Időknek Völner Pál.

Az elmúlt két év gyakorlata megmutatta, melyek azok a pontok, ahol a változtatás elkerülhetetlen. Ilyenek például a zálogszabályok, vagyis azok a rendelkezések, amelyek azt szabják meg, hogy a hitelező milyen vagyontárgyakat és milyen módon kérhet a kölcsön fedezetéül. A hitelezés távolról sem a bankok egyedüli érdeke: szüksége lehet például pénzre bármely vállalkozásnak  – mondta az interjúban Völner.

II. Wolters Kluwer Jogi Konferencia

2016. május 11-12. között kerül megrendezés a II. Wolters Kluwer Jogi Konferencia, melynek fő témái között az új Ptk. gyakorlata, valamint az új polgári perrendtartás szerepel.

Napijeggyel a részvétel mindössze 39.990 Ft+ áfa!

Részletes program és jelentkezés >>

Korábban, a régi Ptk. szabályai szerint a gazdasági szereplők olcsón és biztonságos keretek között vehettek fel kölcsönt gépeikre, készletükre, más értékükre. Erre a mai szabályok szerint nincs megfelelő lehetőségük, ami akár ahhoz is vezethet, hogy egyes cégek végül kénytelenek lehúzni a redőnyt. A szabálymódosítások tehát a gazdasági növekedést szolgálják. De a mostani időszak hitelfelvevői között találhatunk számos, saját otthonra vágyó családot is. A hitelezés beindítása, a folyamat biztonságának növelése és költségeinek csökkentése – ezek alapján – társadalmi érdeknek is nevezhető. Úgy vélem, az Országgyűlés az idén biztosan állást foglalhat a Ptk. módosításáról – mondta a lapnak Völner.


Kapcsolódó cikkek

2024. május 6.

Az Európai Bizottság kész lezárni a Lengyelországgal szemben indított 7-es cikk szerinti eljárást

Az Európai Bizottság véglegesítette elemzését a jogállamiság lengyelországi helyzetéről az Európai Unióról szóló szerződés 7-es cikke szerinti eljárással összefüggésben, és úgy ítélte meg, hogy Lengyelországban már nem áll fenn egyértelműen a jogállamiság súlyos megsértésének veszélye, ezért kezdeményezni kívánja az eljárás lezárását – tájékoztatott az uniós bizottság hétfőn.