Első Magyar Jogi Könyvszalon – élmények a stand másik oldaláról


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

2021. szeptember 18-án az impozáns Károlyi-Csekonics-palota adott otthont a Magyar Jogász Egylet és az Alkotmánybíróság közös szervezésében francia mintára megrendezett Első Magyar Jogi Könyvszalonnak, a hazai jogi szakirodalom nagyszabású seregszemléjének. A Wolters Kluwer Hungary Kft. is képviseltette magát az eseményen – így láttuk e napot belülről.

Már a délelőtt 10 órai kezdést bőven megelőzően is népes sokaság gyülekezett a Palota aulájában, ahol a könyvespolcokat imitáló standokon 18 magyar nyelvű jogi könyvkiadással foglalkozó szervezet helyezte el aktuális kínálatának esszenciáját: összesen több, mint 5000 kötetet.

A Wolters Kluwer kiállítói területén is nagy volt a mozgolódás, ami nem is csoda: a nap folyamán négy elismert szakember, Ambrus István, Tóth Tihamér, Dezső Attila és Csehi Zoltán dedikálta a szerzőségükben született, illetve általuk szerkesztett kiadványokat.

Dr. Gábor Zsolt főszerkesztő, dr. Dezső Attila szerkesztő, illetve dr. Várhomoki-Molnár Márta PhD, dr. Hubai Ágnes, dr. Nagy-Fribiczer Gabriella, valamint Támis Norbert szerzők részvételével sor került a régen várt Nagykommentár a közbeszerzési törvényhez című alapművünk bemutatására egy kerekasztal-beszélgetés formájában.

könyvszalon

A digitalizáció hatása sem maradhatott ki a kínálatból. Az egyik előadás keretében a Wolters Kluwer szakértői, dr. Megyeri Andrea és dr. Németh László a The Future Ready Lawyer kutatás (A jövő jogásza 2021 – Szakmánk a járvány után) főbb megállapításait ismertették az érdeklődők számára.

Cégünket az a megtiszteltetés érte, hogy a bizottság a gyakorló jogászoknak szóló legjobb jogtudományi szakkönyvnek Magyarázat a nemzetközi magánjogról című kiadványunkat választotta, az újonnan létrehozott Könyvszalon Nagydíjjal ismerve el a teljesítményt. A díjat dr. Pethőné dr. Kovács Ágnes nyugalmazott kúriai tanácselnöktől, valamint dr. Trócsányi Lászlótól, a Magyar Jogász Egylet elnökétől a könyv szerkesztője, dr. Csehi Zoltán, illetve főszerkesztő munkatársunk, dr. Gábor Zsolt vette át.

könyvszalon

Az Első Magyar Jogi Könyvszalonon több neves jogászszemélyiséggel is lehetőség volt találkozni, illetve beszélgetni, a teljesség igénye nélkül ideértve dr. Áder János köztársasági elnököt, prof. dr. Varga Zs. Andrást, a Kúria elnökét, dr. Varga Judit igazságügyi minisztert, dr. Sulyok Tamást, az Alkotmánybíróság elnökét, dr. Bánáti Jánost, a Magyar Ügyvédi Kamara elnökét, prof. dr. Trócsányi Lászlót, a Magyar Jogász Egylet elnökét, prof. dr. Sólyom László, korábbi köztársasági elnököt, illetve prof. dr. Vékás Lajos professor emeritus akadémikust, az ELTE-ÁJK oktatóját.

könyvszalon

Megtisztelő volt részt venni az illusztris eseményen a jogászszakma színe-java társaságában, felemelő érzéssel töltött el minket, hogy hosszú idő után újra személyesen teremthettünk kapcsolatot jelenlegi és leendő ügyfeleinkkel.

Köszönjük a lehetőséget a Magyar Jogász Egyletnek, a látogatóknak pedig azt, hogy megtiszteltek minket figyelmükkel az Első Magyar Jogi Könyvszalonon. Találkozzunk a következőn is!

Kapcsolódó cikkek

2024. december 6.

Papírból PDF – az új ingatlan-nyilvántartás

A jelenlegi ingatlan-nyilvántartásunk egy 1997-es törvényen alapul, és jogosan vetődik fel bennünk a kérdés, hogy ez a több mint két évtizedes szabályozás releváns rendelkezéseket tartalmaz-e. Az ezzel kapcsolatban felmerülő igény, illetve a COVID által okozott válsághelyzet következtében a szükség is egyre jobban nőtt egy gyors, hatékony, egyszerű és legfontosabbak közt elektronikus rendszerre, hogy hivatalos ügyeinket tudjuk intézni. Az Ars Boni cikkpályázat keretében készült írásban ezt az új és modern, elektronikus világba lépő jogintézményt szabályozó és véglegesnek tűnő 2021.évi C. törvényt fogom összehasonlítani eredeti, kihirdetéskori szövegével, illetve a jelenleg hatályos – de nemsokára „régi”-nek aposztrofált – ingatlan-nyilvántartásról szóló 1997. évi CXLI. törvénnyel.

2024. december 6.

Perújítás az alapügyben távollévő terhelttel szemben folytatott eljárás miatt

Ha a terhelt az elsőfokú bírósági eljárásban valamennyi tárgyaláson részt vett, érdemi vallomást tett és kizárólag az ügydöntő határozat kihirdetésekor nem jelent meg, a bizonyítás megismétlése nem válik szükségessé a terhelt távollétén alapuló perújítási eljárásban. A perújítás célja ebben az esetben a terhelt vallomástételi, észrevételezési és indítványozási jogának biztosítása és az ez alapján szükségessé váló bizonyítás lefolytatása – a Kúria eseti döntése.

2024. december 4.

Kamerás adatkezelés szálláshelyen

A Nemzeti Adatvédelmi és Információszabadság Hatóság egymillió forint adatvédelmi bírságot szabott ki egy szálláshellyel szemben az érintett ingatlanra felszerelt kamerarendszerrel összefüggő adatkezelés jogszerűségének vizsgálata során. A döntést az indokolta, hogy a szálláshely nem nyújtott a hazai és regionális előírások szerint könnyen hozzáférhető és átlátható tájékoztatást az általa működtetett kamerarendszer kapcsán megvalósuló adatkezelésről.