Szólásszabadság, hit, vélemény, common law – eseménymeghívó


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Dr. Anna Loutfi, az Egyesült Királyság elismert emberi jogi ügyvédje lesz a Danube Institute következő eseményének vendége. Loutfi tudományos és gyakorlati munkája során az egyenlőségi törvénnyel és a szólásszabadság korlátozásával kapcsolatos kérdéseket vizsgálja Európa és az Egyesült Királyság „common law” jogrendszerében. Délig lehet regisztrálni az eseményre.

Beszélgetés Anna Loutfi emberi jogi ügyvéddel a szólásszabadság előtt álló kihívásokról

Anna Loutfi előadásában az Egyesült Királyság egyenlőségi törvényében meghúzódó filozófiai meggyőződéseket mutatja be. Kitér utóbbiak common law-ra és az emberi jogok európai egyezménye (EJEE) szerinti véleménynyilvánítási szabadságra gyakorolt hatására. Az előadás feltárja, hogy a hit értelmezése és különösen az olyan fogalmak, mint a blaszfémia, hogyan váltak egyre széleskörűbben használt fogalmakká a fenti jogrendszerekben. Az elmúlt évtizedekben ez a folyamat olyan bírósági döntésekhez vezetett, amelyek idővel korlátozták a vitát a vallásgyakorlással, a gender-kérdésekkel, a környezettel és az illegális migrációval kapcsolatban.

Helyszín: Lónyay-Hatvany Villa, (1011 Budapest, Csónak u. 1.)

Időpont: 2023. február 13. 17:30

Dr. Anna Loutfi ügyvédként az Egyesült Királyságban a munkajog, az emberi jogok és az egyenlőségi jog területén dolgozik, a véleménynyilvánítási és gondolatszabadság területére összpontosítva. Közép- és Kelet-Európa összehasonlító történelméből doktorált, jogi szakirányú PhD-fokozattal rendelkezik. Részletesen ismeri Magyarország történelmét, politikáját és kultúráját, ahol doktoranduszként, majd a budapesti Közép-európai Egyetem (CEU) oktatójaként tevékenykedett (2001-2013). A londoni King’s College Dickson Poon School of Law munkatársa és a „The Bad Law Project” brit jogállamisági agytröszt tanácsadója.

Beszélgetőpartnerek:

  • Dr. Anna Loutfi ügyvéd, jogtudós
  • John O’Sullivan, a Danube Institute elnöke
  • Prof. David Martin Jones, a Danube Institute kutatási igazgatója

 A rendezvény nyelve angol.

A helyszínen lehetőség lesz külön interjúk készítésére. 

Az eseményen való megjelenés előzetes regisztrációhoz kötött. Kérjük, részvételi szándékát és interjúigényét 2023. február 13-án, 12 óráig a timea.csorba@mayweather-miller.com és a press@danubeinstitute.hu e-mail címeken jelezze!

Forrás: Danube Institute sajtómeghívója


Kapcsolódó cikkek

2024. június 26.

Fókuszban a kiberbiztonság és a kibercsalások elleni védekezés

Hetedik alkalommal rendezte meg a Magyar Nemzeti Bank (MNB) és a keretei között működő Pénzügyi Békéltető Testület (PBT) az Alternatív Vitarendezési Konferenciát 2024. júniusában. A rendezvényen neves hazai és külföldi szakemberek mutatták be, hogy a kibercsalások milyen kihívások elé állítják az alternatív vitarendezés szereplőit.

2024. június 25.

Egy éves az építményi jog – mik a tapasztalatok?

Egy évvel ezelőtt, 2023. június 24-én lépett hatályba a Polgári Törvénykönyv új fejezete, amely az építményi joggal kapcsolatos szabályokat tartalmazza. Dr. Kiss Dávid ügyvéd segítségével megnéztük, hogy egy év alatt miként alakult ennek az új jogintézménynek az alkalmazása, miként viszonyulnak hozzá a hatóságok és milyen értelmezési kérdések merültek fel az alkalmazás során, valamint összeszedtünk, hogy a különböző jogszabályok milyen bizonytalanságokat tartalmaznak és milyen előnyöket biztosítanak az építményi jog alkalmazása esetén.