Új webinárium! – Munkaügyi perek a gyakorlatban


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

A webináriumon való részvétel ingyenes, de előzetes regisztrációhoz kötött.

koronavírus miatt néhány esetben sajnos elkerülhetetlenné válhat a létszámcsökkentés. Azonban korántsem mindegy, hogy arra milyen módon kerül sor. Minden esetben szükséges a jogszabályok betartása, ezzel együtt most még inkább kiemelt jelentőségű a prudens és körültekintő eljárás.

Ehhez igyekszünk többféle szempont mentén támpontokat adni a KPMG Legal Tóásó Ügyvédi Irodával közös webináriumsorozatunk negyedik előadásán, melynek címe: Munkaügyi perek a gyakorlatban

  • Hogyan kerülhető el a munkajogi per?
  • Milyen elvárásokat támaszt a bírói gyakorlat a munkáltatókkal és munkavállalókkal szemben?
  • Gyakorlati kérdések, perjogi szempontok munkaviszony megszüntetése esetén
Időpont: 2020. május 19., kedd, 11.00-12.00

A webináriumon való részvétel INGYENES, de előzetes regisztrációhoz kötött.

Részletes tematika:
  • Bevezetés – gyakorlati munkaerőpiaci tapasztalatok és kilátások a COVID-19-helyzet változásaira tekintettel
  • A munkaviszony megszüntetésének perjogi alapjai / Az új Pp. által megformált munkaügyi perek szabályozása. Mire ügyeljünk eljárásjogi szempontból a munkaviszony felmondása esetén? Mik a bírói gyakorlat által megfogalmazott elvárások akár a munkáltató, akár a munkavállaló felé? Szemelvények az új Pp. alapján az elmúlt két évben kikristályosodott gyakorlatból.
  •  A munkaviszony megszüntetésének gyakorlati kérdései és bírósági gyakorlata különös tekintettel a joggal való visszaélésre, illetve egyenlő bánásmód sérelmére alapított munkaügyi perek tapasztalataira
  •  Kérdések és válaszok

Regisztráció itt >>


Kapcsolódó cikkek

2024. május 10.

Eljárás a munkaviszony megszüntetése esetén

Munkavállalói felmondás esetén – amennyiben nem áll fenn a rendelkezésre állási és munkavégzési kötelezettség teljesítése alóli mentesülési ok – utolsó munkában töltött napnak az a nap számít, amikor a munkavállaló utoljára volt köteles a munkavégzési kötelezettségének eleget tenni – a Kúria eseti döntése.

2024. május 8.

A technika legújabb vívmányai a Pp-ben (is)?

Az Országgyűlés 2024. április 30-án szavazta meg az igazságügyi tárgyú törvények módosításáról szóló törvényjavaslatot. A salátatörvény számos jogszabályt módosít, többek között a közjegyzőkről, a bírósági végrehajtásról, a bíróságok szervezetéről és igazgatásáról, valamint a polgári perrendtartásról szóló törvényt.