Több mint 1000 távmeghallgatás hat hónap alatt


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

A 2018. szeptemberétől működő 72 távmeghallgatási rendszert eddig több mint 1000 alkalommal használták a bíróságok. 2018. szeptember-november között összesen 191, míg 2019. márciusában már 402 távmeghallgatást tartottak. Legtöbbször a Fővárosi, Miskolci, Győri, Nyíregyházi és Szegedi Törvényszéken alkalmazták az új technológiát.

A kezdeti időszakhoz képest huszonhétszeresére nőtt a távmeghallgatások száma Magyarországon. A telepített rendszereket ezen kívül oktatások, konferenciák lebonyolítására használják. Az eszközöket büntető és polgári perekben egyaránt igénybe veszik, általában vádlottat vagy tanút hallgatnak meg, illetve külföldi társszervekkel kapcsolódnak össze a bíróságok. A távmeghallgatási rendszer működtetésével kiváltható a vádlottak és elítéltek büntetés-végrehajtási intézetből bíróságokra történő szállítása, csökkentve ezáltal a biztonsági kockázatot.

A távmeghallgatás, valamint a tárgyalótermi kép-és hangrögzítés idő- és költséghatékony, valamint a tárgyalótermi kockázatok csökkentésére is alkalmas.

Az Országos Bírósági Hivatal távmeghallgatási rendszerek kiépítésében végzett munkáját az „Év infokommunikációs projektje a közigazgatásban” díjjal ismerte el a NISZ Nemzeti Infokommunikáció Szolgáltató Zrt..

Az OBH által készített infografika 2018. decemberétől 2019. márciusáig mutatja be az adatokat.

(birosag.hu)


Kapcsolódó cikkek

2024. április 25.

Így működik a közösségi finanszírozás

A fintech-forradalom egyik mérhető sikertörténete, hogy miként vált az adomány és előfizetés jellegű közösségi finanszírozás a hagyományos forrásgyűjtési módszerek – mint a klasszikus banki finanszírozás vagy a kockázati tőkebefektetések – alternatívájává. Ebből a gyors fejlődésből az is következik, hogy kevésbé egységes a kép a köztudatban a „crowdfunding” jelenségről. Hány formája van? Melyek esnek szabályozás alá? Kik a szereplők a folyamatban? Milyen jogszabályok vonatkoznak rá?  Hogyan adóznak? Sok-sok tisztázandó körülmény közül a fő kérdés mindenekelőtt azonban az, hogy megjelennek-e erre szakosodott szolgáltatók Magyarországon is. A Jalsovszky Ügyvédi Iroda összefoglalójából sok kérdésre választ kapunk.

2024. április 25.

NMHH: reklámriport miatt bírságolt a médiatanács

Túlmutatott a támogatás megengedett keretein a Trendmánia című műsorszám december 16-án sugárzott adása, ezzel a TV2 megsértette a törvényi rendelkezést, a médiatanács emiatt megbírságolta a médiaszolgáltatót – közölte a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) kommunikációs igazgatósága