EUB-verdikt a vádlott távollétében meghozott ítéletről
Az EU luxembourgi bírósága szerint megfelelő feltételek mellett a vádlott fellelhetetlensége esetén, távollétében is megtartható a tárgyalás vagy hozható büntetőítélet.
Kapcsolódó termékek: Jogi kiadványok, Ügyvéd Jogtár demo
Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.
A cseh igazságügyi miniszter szerint a háborús bűnök kivizsgálása és üldözése az egyik fő témája lesz a 2022 második félévében induló a cseh uniós tanácsi elnökségnek.
Pavel Blažek hamarosan Hágába utazik, hogy megvitassa az orosz csapatok által Ukrajnában elkövetett háborús bűnök üldözésének közös lépéseit – írja az Euractiv európai portál.
„Döntő fontosságú, hogy nemzetközi szinten megállapodjunk a közös lépésekről, arról, hogy az egyes országok és a hágai Nemzetközi Büntetőbíróság mit fognak tenni” – mondta Blažek, hozzátéve, hogy ezzel elkerülhető lenne a büntetőeljárás esetleges megkettőzése.
„Az ukrajnai háborús bűnök az európai és magasabb szintű igazságszolgáltatás egyik feladata lesz. Kétségtelenül ez lesz az elnökségünk egyik témája” – jelentette ki a cseh igazságügyi miniszter.
Április végén az Európai Bizottság már segítséget ajánlott az ukránoknak az ügyben. A javaslat szerint az Eurojust igazságügyi koordinációs szervezetet erősítenék meg azért, hogy ott dolgozzák fel és tárolják az Ukrajnából érkező bizonyítékokat a perek megkezdéséig. Ukrajnában ugyanis most lehetetlen a bizonyítékok tárolása.
A hágai Nemzetközi Büntetőbíróság szakemberei is ott vannak az ukrajnai helyszíneken, vizsgálják és dokumentálják az orosz csapatok által Ukrajna különböző részein elkövetett állítólagos háborús bűnöket.
Az EU luxembourgi bírósága szerint megfelelő feltételek mellett a vádlott fellelhetetlensége esetén, távollétében is megtartható a tárgyalás vagy hozható büntetőítélet.
Technológiai vezetők találkoztak az amerikai törvényhozókkal a Capitol Hillben, hogy megvitassák az AI szabályozás jövőjét.
Egy férjezett, menekült kiskorú lány családegyesítési jogával kapcsolatban született döntés az Európai Unió Bíróságán egy Belgiumban kezdődött humanitárius vízumkérelmi ügy nyomán.
Köszönjük, hogy feliratkozott hírlevelünkre!
Kérem, pipálja be a captchát elküldés előtt
Ha egy másik hírlevélre is fel szeretne iratkozni, vagy nem sikerült a feliratkozás, akkor kérjük frissítse meg a böngészőjében ezt az oldalt (F5)!
Kérem, válasszon egyet hírleveleink közül!