A felmondás indoklása, avagy „eltérő bánásmód” a munka világában
Európai ítélet született a határozott idejű munkaszerződés megszüntetése esetén elmaradt indoklás jogellenességéről.
Kapcsolódó termékek: Jogi kiadványok, Ügyvéd Jogtár demo
Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.
Az egyezmény célja a polgári és kereskedelmi ügyekben hozott nemzetközi ítélkezés, valamint az ítéletek végrehajtása a csatlakozó államokban.
Az Európai Unió (EU) és Ukrajna csatlakozott a hágai nemzetközi bírósági ítéletek végrehajtásáról szóló egyezményhez.
Az Egyezmény megteremti a polgári, mind kereskedelmi ügyekben a határozatok elismeréséhez és végrehajtásához szükséges feltételeket.
A bíróságot 2019-ben a polgári és kereskedelmi ügyekben hozott nemzetközi bírósági ítélkezés érdekében hozták létre.
Az egyezmény létrejötte előtt a nemzetközi bírósági ítéletek és azok üzleti életre gyakorolt hatása körüli jogbizonytalanság kihívást jelentett a nemzetközi kereskedelemben.
Az egyezménytől azt remélik, hogy ez a folyamat átláthatóbbá válik.
Didier Reynders Az Európai Bizottság jogérvényesülésért felelős biztosa nyilatkozatában kijelentette: „A mai csatlakozás több éves intenzív erőfeszítések csúcspontja. Azzal, hogy Ukrajnával együtt elsőként csatlakozott az egyezményhez, az Európai Unió előkészíti az utat a többiek hamarosan történő csatlakozásához. Minél nagyobb az államok csatlakozási aránya a hágai ítéletekről szóló egyezményhez, annál erősebb eszközzé válik a polgárok, a vállaltok, valamint szélesebb körben az egész nemzetközi kereskedelem és befektetők javára.”
Eddig mindössze 6 állam csatlakozott az egyezményhez, és egyik sem ratifikálta még azt. A tervek szerint az EU lesz az első olyan jogalany, amely teljes mértékben csatlakozik az egyezményhez.
Amint az EU ratifikálja az egyezményt, minden EU-tagállamra (Dánia kivételével, amely nem vesz részt az EU igazságügyi vagy biztonsági együttműködéseiben) kötelezően kiterjed az egyezmények hatálya.
Európai ítélet született a határozott idejű munkaszerződés megszüntetése esetén elmaradt indoklás jogellenességéről.
Az EU Bírósága arra kereste a választ, összeegyeztethető-e a vonatkozó uniós irányelvvel az a német jogszabály, melynek értelmében egy bank az „aktívák-passzívák” számítási módszere alapján tart igényt előtörlesztési kompenzációra.
Ismét terítékre került Luxembourgban a csoportos létszámleépítésre vonatkozó európai uniós irányelv értelmezése egy spanyol jogvita eldöntésével kapcsolatban.
Köszönjük, hogy feliratkozott hírlevelünkre!
Kérem, pipálja be a captchát elküldés előtt
Ha egy másik hírlevélre is fel szeretne iratkozni, vagy nem sikerült a feliratkozás, akkor kérjük frissítse meg a böngészőjében ezt az oldalt (F5)!
Kérem, válasszon egyet hírleveleink közül!