Az USA-ban reintegrációs őrizetbe mehetnek az alacsony kockázatú rabok Koronavírus


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Az USA Igazságügyi Minisztériuma ki akarja terjeszteni a rabok reintegrációs őrizetét, hogy elejét vegye a koronavírus terjedésének a börtönökben.

Az USA Igazságügyi Minisztere, William Barr arról tájékoztatta a közvéleményt, hogy a  összesen hat fogvatartott és a börtönszemélyzet négy tagja fertőződött meg a koronavírussal, majd hozzátette, hogy több szövetségi büntetés-végrehajtási intézményt, köztük kettő new yorkit, bezártak.

Az első lépésről szóló törvény, amelyet Donald Trump, az Egyesült Államok elnöke 2018 végén hagyott jóvá, kibővítette a Börtönügyi Iroda hatáskörét annak érdekében, hogy kibővítse az alacsony kockázatú fogvatartottak reintegrációs őrizetének lehetőségeit.

Egy memorandumban utasítottam a Börtönügyi Irodát, hogy növeljék a rabok reintegrációs őrizetét” – mondta Barr miniszter újságírók előtt, a minisztérium első „virtuális” térben tartott sajtótájékoztatóján.

„Az egyik dolog, amelyet meg kell vizsgálnunk, az, hogy a fogvatartottak elhelyezése biztonságosabb lesz-e a jelenlegi körülmények között. Sajnos sok esetben ez nem garantálható. ”

Hozzátette, hogy a reintegrációs őrizetbe bocsátott rabok a büntetés-végrehajtási intézménye elhagyása előtt 14 napos karanténba kerülnek.

Az Igazságügyi Minisztérium reintegrációs őrizet kiterjesztésére vonatkozó terveit a büntetőjogi ügyvédek és a börtönszemélyzetet képviselő szakszervezeti tisztviselők kezdeményezték, akik szigorúbb intézkedéseket követeltek annak érdekében, hogy megakadályozzák a koronavírus terjedését a szövetségi börtönökben.

Időközben egyes helyi börtönök drasztikusabb lépéseket tettek, így például szabadon engedték a megyei börtönökből az „alacsony kockázatú” fogvatartottakat, akiknek már kevés idő volt hátra a büntetésükből.

A Börtönügyi Iroda egyelőre nem jelezte, hogy ilyen lépéseket tervezne, de fokozta a biztonsági intézkedéseket, többek között azzal, hogy előírta, hogy minden új fogvatartottat 14 napig karanténba kell helyezni.

A Justice Collaborative nonprofit jogvédő szervezet „hamis ígéretnek” nevezte az igazságügyi miniszter nyilatkozatát, amely fokozza a bürokráciát és túl sokáig tart, amíg a fogvatartottakat szabadon engedik.

„Az Igazságügyi Minisztérium terve túlságosan lassú az életmentéshez” – jelentették ki. A jogvédők szerint gyorsítani kellene az erőszakosnak nem minősülő bűnelkövetők szabadon bocsátását, akiket életkoruk és a börtönfeltételek alapján kellene rangsorolni.

Az „sem egyértelmű”, miért kell a fogvatartottaknak a 14 napos karantént rácsok mögött tölteniük, ha az otthoni karantén alkalmazható.

(reuters.com)


Kapcsolódó cikkek

2024. július 9.

Olaszországban jogvita lett a strandolásból

Az olasz tengerpart elképzelhetetlenek strandfürdők nélkül. Az önkormányzatok évtizedekig átláthatatlanul adták ki az üzemeltetési jogokat, megsértve az uniós versenyjogot. A következőkben a szerző egy bizarr jogi és politikai vitát tár a Jogászvilág olvasói elé.

2024. június 24.

Mi köze a kékúszójú tonhalaknak a keresetek befogadhatóságához?

Cikkünkben az Európai Unió Működéséről Szóló Szerződés („EUMSz”) 263. cikkének (4) bekezdése alapján benyújtott közvetlen keresetek (megsemmisítési keresetek) egyes befogadhatósági feltételeit vizsgáljuk, elsődlegesen az Európai Unió Bírósága által kialakított esetjog alapján.