EUB-verdikt a vádlott távollétében meghozott ítéletről
Az EU luxembourgi bírósága szerint megfelelő feltételek mellett a vádlott fellelhetetlensége esetén, távollétében is megtartható a tárgyalás vagy hozható büntetőítélet.
Kapcsolódó termékek: Jogi kiadványok, Ügyvéd Jogtár demo
Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.
Az Európa Tanács Miniszteri Bizottságának olasz elnöksége megnyitotta aláírásra a kiberbűnözés elleni egyezmény (Budapesti Kibervédelmi Egyezmény) második kiegészítő jegyzőkönyvét, amelynek célja a hatóságok közötti együttműködés és az elektronikus bizonyítékok megosztása.
A jegyzőkönyvet több miniszter jelenlétében írták alá Ausztria, Belgium, Bulgária, Észtország, Finnország, Izland, Olaszország, Litvánia, Luxemburg, Montenegró, Hollandia, Észak-Macedónia, Portugália, Románia, Szerbia, Spanyolország és Svédország, valamint Chile, Kolumbia, Japán, Marokkó és az Egyesült Államok képviselői.
„A kiberbűnözés növekszik és egyre gyorsabban változik. A vállalkozásoktól a kórházakon át a kritikus infrastruktúráig, amelytől mindannyian függünk, mindenre kiterjed. Ma jelentős mértékben hozzájárulunk az online bűnözés elleni küzdelem világméretű erőfeszítéseihez. A Második Jegyzőkönyv a Budapesti Egyezményt az aktuális technológiai kihívásokra adott válaszokkal naprakészen tartja, így az elkövetkező években is a számítógépes bűnözés elleni küzdelem legrelevánsabb és leghatékonyabb nemzetközi kerete marad. Ez egy biztonságosabb jövő kapuja” – fogalmazott Marija Pejčinović Burić főtitkár. „Az IKT (információs és kommunikációs technológiák) szervezett bűnözés általi használata minden „szektorban” (szexuális kizsákmányolás, kábítószer-kereskedelem, csempészet, terrorizmus) további kihívást jelent igazságügyi hatóságaink és intézményeink számára. Kormányainknak megfelelően és hatékonyan kell reagálniuk minden ilyen bűncselekményre, összhangban a technológiai fejlődéssel.
A Második Kiegészítő Jegyzőkönyv tehát választ ad az államok, valamint az államok és a magánszektor közötti nagyobb és hatékonyabb együttműködés szükségességére, egyértelműsítve azokat az eseteket, amikor a tagállamok hatóságai közvetlenül átadhatják a birtokukban lévő adatokat, más országok illetékes hatóságainak.
A jegyzőkönyv reményt ad a számítógépes bűnözés áldozatainak” – tette hozzá Marta Cartabia olasz igazságügyi miniszter. A Jegyzőkönyv eszközöket biztosít a fokozott együttműködéshez és az elektronikus bizonyítékok megosztásához – például a szolgáltatókkal és nyilvántartást vezető szervekkel való közvetlen együttműködéshez, az előfizetői információk és forgalmi adatok megszerzésének hatékony eszköze, valamint azonnali együttműködést tesz lehetővé vészhelyzetekben vagy többek között az emberi jogokkal, jogállamisággal és az adatvédelmi ügyekkel kapcsolatos eljárásokban.
Az Egyezmény részes felei számára aláírásra nyitva áll, és akkor lép hatályba, amikor azt öt állam ratifikálja.
(coe.int)
Az EU luxembourgi bírósága szerint megfelelő feltételek mellett a vádlott fellelhetetlensége esetén, távollétében is megtartható a tárgyalás vagy hozható büntetőítélet.
Technológiai vezetők találkoztak az amerikai törvényhozókkal a Capitol Hillben, hogy megvitassák az AI szabályozás jövőjét.
Egy férjezett, menekült kiskorú lány családegyesítési jogával kapcsolatban született döntés az Európai Unió Bíróságán egy Belgiumban kezdődött humanitárius vízumkérelmi ügy nyomán.
Köszönjük, hogy feliratkozott hírlevelünkre!
Kérem, pipálja be a captchát elküldés előtt
Ha egy másik hírlevélre is fel szeretne iratkozni, vagy nem sikerült a feliratkozás, akkor kérjük frissítse meg a böngészőjében ezt az oldalt (F5)!
Kérem, válasszon egyet hírleveleink közül!