A felmondás indoklása, avagy „eltérő bánásmód” a munka világában
Európai ítélet született a határozott idejű munkaszerződés megszüntetése esetén elmaradt indoklás jogellenességéről.
Kapcsolódó termékek: Jogi kiadványok, Ügyvéd Jogtár demo
Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.
Az Emberi Jogok Európai Bírósága (EJEB) kedden kimondta, hogy az orosz „külföldi ügynökök” szabályozása sérti a külföldi ügynökként kijelölt csoportok jogait.
A megjelölést állítólag nem kormányzati szervezetek feloszlatására, az emberi jogi csoport oroszországi irodáinak bezárására és politikai aktivisták megbüntetésére használták. Az ítélet 73 külföldi ügynökként megjelölt csoportot érint, és kártérítésre jogosítja fel őket.
Az EJEB kimondta: A hazai [orosz] bíróságok nem szolgáltak „releváns és elégséges indokokkal” a szankció megválasztására… Figyelembe véve a szabálysértések alapvetően szabályozási jellegét, a kiszabott közigazgatási bírságok jelentős összegét és azok gyakori halmozódását, valamint azt a tényt, hogy a kérelmezők non-profit civil szervezetek voltak, amelyek költségvetése csökkent a külföldi finanszírozás korlátozása miatt, az EJEB álláspontja szerint a külföldi ügynökökről szóló törvény által előírt bírságok nem tekinthetők az elérni kívánt jogos céllal arányosnak.
Oroszország valószínűleg nem hajtja végre az ítéletet. Vlagyimir Putyin június 11-én írt alá egy törvényjavaslatot, amely előírja az EJEB bármely határozatának be nem tartását 2022 márciusa és 2023 januárja között.
Az ítélet egy héttel azután született, hogy az orosz duma alsóháza jóváhagyta a külföldi ügynök még tágabb meghatározását amelybe beletartozna minden olyan személy vagy szervezet, aki bármilyen összeget kap külföldről.
Európai ítélet született a határozott idejű munkaszerződés megszüntetése esetén elmaradt indoklás jogellenességéről.
Az EU Bírósága arra kereste a választ, összeegyeztethető-e a vonatkozó uniós irányelvvel az a német jogszabály, melynek értelmében egy bank az „aktívák-passzívák” számítási módszere alapján tart igényt előtörlesztési kompenzációra.
Ismét terítékre került Luxembourgban a csoportos létszámleépítésre vonatkozó európai uniós irányelv értelmezése egy spanyol jogvita eldöntésével kapcsolatban.
Köszönjük, hogy feliratkozott hírlevelünkre!
Kérem, pipálja be a captchát elküldés előtt
Ha egy másik hírlevélre is fel szeretne iratkozni, vagy nem sikerült a feliratkozás, akkor kérjük frissítse meg a böngészőjében ezt az oldalt (F5)!
Kérem, válasszon egyet hírleveleink közül!