A felmondás indoklása, avagy „eltérő bánásmód” a munka világában
Európai ítélet született a határozott idejű munkaszerződés megszüntetése esetén elmaradt indoklás jogellenességéről.
Kapcsolódó termékek: Jogi kiadványok, Ügyvéd Jogtár demo
Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.
59 millió dollárra bírságolták az Ubert, mert nem működött együtt a kaliforniai közszolgáltatási bizottsággal (CPUC) egyes szexuális zaklatással kapcsolatos ügyek kivizsgálásban.
A döntés alapján az Uber engedélyét felfüggeszthetik, ha a büntetést 30 napon belül nem fizeti be.
A közigazgatási bíróság tavaly utasította az Ubert, hogy válaszoljon a 2019-ben kiadott biztonsági jelentéssel kapcsolatos kérdésekre, amelyek 2017 és 2019 között az Uber szolgáltatásának igénybevétele során történtek az Egyesült Államokban.
„A CPUC azt követelte, hogy a szexuális zaklatás áldozatainak teljes nevét és elérhetőségét adjuk meg az ő beleegyezésük nélkül” – áll az Uber közleményében. „Elleneztük a magánéletbe történő ilyen jellegű beavatkozást.”
A CPUC szerint az Uber által megadott információkat a cég már anonim módon is közölheti, de ez nem mentesít a bírságfizetés alól.
Európai ítélet született a határozott idejű munkaszerződés megszüntetése esetén elmaradt indoklás jogellenességéről.
Az EU Bírósága arra kereste a választ, összeegyeztethető-e a vonatkozó uniós irányelvvel az a német jogszabály, melynek értelmében egy bank az „aktívák-passzívák” számítási módszere alapján tart igényt előtörlesztési kompenzációra.
Ismét terítékre került Luxembourgban a csoportos létszámleépítésre vonatkozó európai uniós irányelv értelmezése egy spanyol jogvita eldöntésével kapcsolatban.
Köszönjük, hogy feliratkozott hírlevelünkre!
Kérem, pipálja be a captchát elküldés előtt
Ha egy másik hírlevélre is fel szeretne iratkozni, vagy nem sikerült a feliratkozás, akkor kérjük frissítse meg a böngészőjében ezt az oldalt (F5)!
Kérem, válasszon egyet hírleveleink közül!