Amszterdamba utaznak a Baker McKenzie versenyének győztesei


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

A Baker McKenzie ügyvédi iroda magyarországi „The New Lawyer Challenge” pályázata a jogászok legújabb generációjának adott lehetőséget arra, hogy izgalmas feladatokon keresztül tapasztalhassák meg, milyen kihívások elég állítja a jogászokat az innováció. A pályázat keretében olyan aktuális jogi problémákat kellett megoldaniuk, amelyekhez a szakmai ismereteken felül logikájukra és kreativitásukra is szükségük volt. Az első online teszt megoldását követően a pályázóknak egy rövid jogesetet kellett megoldaniuk, amelynek témája a GDPR volt. A döntőbe jutott 11 hallgatónak egy fiktív szituációban a bíró szerepét kellett betöltenie, ahol egy vezetőtámogató rendszerrel felszerelt autó balesetét vitatták meg a zsűri tagjaival.


A The New Lawyer Challenge versenyen Albert Lili az Eötvös Loránd Tudományegyetem hallgatója, illetve Juhász Tamás, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem diákja holtversenyben nyerte el az első helyet. Június elején a két joghallgató Amszterdamba utazik, ahol a Baker McKenzie International Business Challenge háromnapos nemzetközi szakmai képzésén vehetnek részt. A második, illetve harmadik helyen végzettek – Rózsavölgyi Márk, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem hallgatója, és Olajos Marcell, az Eötvös Loránd Tudományegyetem tanulója – pénzjutalomban részesültek. A Baker McKenzie budapesti irodája szakmai gyakorlatot ajánlott fel minden döntősnek.

„Izgalmas versenyen vagyunk túl, minden feladat érdekfeszítő volt. A bírói szituációt különösen élveztem, hiszen ilyen helyzetbe mi is kerülhetünk akár néhány éven belül.” – mondta Albert Lili, a pályázat egyik nyertese. „A feladatok nehezek voltak, a legtöbb kreativitást a fiktív szituáció igényelte, ezért kifejezetten büszke vagyok rá, hogy első helyen sikerült végeznem. Nagyon várom az amszterdami szakmai képzést, érdekes és jó tapasztalat lesz más nemzetek joghallgatóival találkozni.” – tette hozzá Juhász Tamás.

„A The New Lawyer Challenge pályázattal szerettük volna a hallgatókat felkészíteni azokra a jogi feladatokra, helyzetekre, amelyekkel az egyetemről kilépve akár már első megbízásukon találkozhatnak. A verseny folyamán számtalan kiváló megoldással találkoztunk, Lili és Tamás pedig kiemelkedő teljesítményt nyújtott. Örömmel tapasztaltuk, hogy a fiatalok ilyen kreatívan és nyitottan álltak az innováció kihívásaival szemben és nem ijedtek meg a szokatlan feladatoktól sem.” – hangsúlyozta Hegymegi-Barakonyi Zoltán, a Baker McKenzie budapesti irodájának vezetője.

(Baker & Mckenzie)

[htmlbox gdpr_komm]

Kapcsolódó cikkek

2024. május 3.

Nem mindennapi jogesetet kellett megoldaniuk a joghallgatóknak a Polgári Jogi Jogesetmegoldó Versenyen

Második alkalommal szervezte meg a Polgári Jogi Jogesetmegoldó Versenyt a Magyar Országos Közjegyzői Kamara. A versenyre bármelyik magyarországi egyetem jogász szakos hallgatója jelentkezhetett, aki legalább négy lezárt félévet maga mögött tudott. A szakmai megmérettetésen, amelynek fővédnöke Tuzson Bence igazságügyi miniszter volt, idén hét budapesti és vidéki egyetem 20 negyedéves hallgatója vett részt.

2024. május 2.

Kincsen vagy bombán ülünk, ha hasznosítani kívánjuk az adatvagyont?

A digitális gazdaságban mind többen érezzük úgy, hogy általános közérzetünket minden téren meghatározza, hogy a régi és bevált rutinokat újra és újra felül kell vizsgálnunk. A Data Act is azon szabályok közé tartozik, amelyek végképp megkerülhetetlenné teszik a vállalati adatvagyon hasznosításának újragondolását, és ezzel összefüggésben az adatalapú technológiák, így különösen a mesterséges intelligenciára vonatkozó innovációs stratégia alapjainak kiépítését.

2024. április 30.

Élesedik a verseny a jogi-szabályozási megfelelés terén

Egyre több vállalatvezető szembesül azzal, hogy milyen könnyen el lehet csúszni a jogi megfelelésen, és a helyes döntések kialakítására csak az üzlet, a jog és az IT találkozása adhat esélyt. Tényként kezelhetjük, hogy a külső jogi-szabályozási környezethez történő vállalati adaptáció mára vállalati versenyképességi tényezővé nőtte ki magát. Ezzel párhuzamosan vált a legaltech nélkülözhetetlen eszközzé a jogi eligazodásban és a jogszerű megoldások kidolgozásában. A vállalkozások részéről fennálló hatékonysági elvárásokról, az útkeresésről, valamint a jogi-üzleti-IT kérdések és megoldások terén kialakuló új paradigmáról a Portfolio dr. Megyeri Andreát és Cseh Balázst, a Wolters Kluwer Hungary Kft. szakértőit kérdezte.