Útkeresés a bizonytalanságban: szabályozási homokozók a vállalati mindennapokban
A cikksorozat második része gyakorlati módon és a szabályozási homokozók példáján keresztül arra keresi a választ, mit jelenthetnek ezek a vállalati mindennapokban.
Kapcsolódó termékek: Jogi kiadványok, Ügyvéd Jogtár demo
A Wolters Kluwer Hungary, a Szegedi Tudományegyetem Üzleti Jogi Intézete és az SZTE Európai Értékek Elemző Központja szervezésében május 15-én Szegeden rendezett konferencia célja volt, hogy megvilágítsa, felkészültek vagyunk-e mindazokra a kommunikációs jelenségekre, amelyekkel a technológiai fejlődés eredményeként a digitális környezetünkben nap mint nap szembesülünk és miként kezelhetők ezek adatvédelmi, versenyjogi és fogyasztóvédelmi jogi nézőpontból.
A konferenciát Prof. Dr. Gellén Klára, intézetvezető egyetemi tanár, rektorhelyettes, az SZTE Üzleti Jogi Intézetének vezetője nyitotta meg. Kiemelte, hogy a Wolters Kluwerrel való hosszú múltra visszanyúló együttműködés eredményeképp létrejött esemény egy spotlight konferenciasorozat első állomása. Továbbá kifejtette a szervezők célját, melyet a jogásztársadalom képzésében és a folyamatos igazodási, tanulási folyamathoz való megfelelő körülmények kialakításában jelölt meg.
A megnyitón köszöntőbeszédet mondott Kézdi Katalin, a Wolters Kluwer Hungary Kft. ügyvezetője. Személyes visszaemlékezésein át emelte ki a megfelelő kommunikáció fontosságát, melynek egyre meghatározóbb szerepe megkérdőjelezhetetlen a jelenkori társadalomban.
A program a Spotlight Hallgatói Ösztöndíjak átadásával vette kezdetét. Az SZTE-Wolters Kluwer Spotlight Ösztöndíj azokat az innovatív gondolkodású, fiatal, tehetséges jogász hallgatókat támogatja, akik az egyetemi éveik során kiemelkedő tanulmányi, tudományos és szakmai teljesítményt nyújtottak. A díjazottakról itt írtunk.
A konferencia délelőtti és délutáni szekcióiban szakmai előadásokat és panelbeszélgetéseket hallgathattak a résztvevők.
A délelőtti programban:
A délutáni panelbeszélgetések négy szekciót öleltek fel, melyek során értékes előadások hangzottak el a néhol ütköző álláspontok megvitatása mellett.
A konferencia zárásaként Prof. Dr. Gellén Klára és Kézdi Katalin felhívták a figyelmet az átláthatóság és a közérthető kommunikáció egyre fokozódó igényére. Felvetették annak problematikáját, hogy a társadalom mennyire széthúz a jogi kérdések kapcsán és jelenleg ez okozza azt, hogy a jog nem ott és nem úgy érvényesül, ahogy annak érdeme és eredménye lenne. Véleményük szerint hídemberekre van szükség, akik képesek egy olyan “csoda” állapotát megteremteni, melyben egyszerre van jelen vállalat és fogyasztó, jogalkalmazó és jogkereső. Ahol mindenki érvényre tudja juttatni álláspontját és – ahogy azt Dr. Udvary Sándor előadásában kifejtette – olyan megoldással zárja a jogvitát, melyet igazságosnak, de legfőképp magáénak érez.
A cikksorozat második része gyakorlati módon és a szabályozási homokozók példáján keresztül arra keresi a választ, mit jelenthetnek ezek a vállalati mindennapokban.
A Jövő Jogásza Podcast Különkiadásában a jogász társadalom életében meghatározó szerepet betöltő jogászoktól, vezetőktől kapunk betekintést abba, hogyan viszonyulnak a jogi munka digitalizációjához. Dr. Megyeri Andrea és Dr. Ungváry Botond ezúttal Dr. Herczegh Zsolttal, a Budapesti Ügyvédi Kamara Jogtanácsosi Tagozat elnökével elnökével beszélget.
A kutatók hosszú ideje nem értenek egyet abban, hogy mi minősül nyílt forráskódú mesterséges intelligenciának. Egy befolyásos csoport most felajánlott egy választ.
Köszönjük, hogy feliratkozott hírlevelünkre!
Kérem, pipálja be a captchát elküldés előtt
Ha egy másik hírlevélre is fel szeretne iratkozni, vagy nem sikerült a feliratkozás, akkor kérjük frissítse meg a böngészőjében ezt az oldalt (F5)!
Kérem, válasszon egyet hírleveleink közül!