Közös akcióval csaptak le öt országban áfacsalás miatt


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Az Európai Ügyészség által vezetett nyomozás keretében Németországban, Hollandiában, Szlovákiában, Bulgáriában és Magyarországon csaptak le a hatóságok.

A szerda reggeli órákban végzet akció egy 14 millió eurót (mintegy ötmilliárd forint) meghaladó értékű, nemzetközi áfacsalás felderítését célozta – közölte a luxembourgi székhelyű Európai Ügyészség (EPPO).

A közlemény Marcus Paintingert, az ügyészség müncheni delegáltját idézte, aki szerint az EPPO nélkül hónapokig tartott volna a művelet lebonyolítása, így azonban hetek alatt sikerült.

Az Európai Ügyészség június 1-jén kezdte meg működését. Feladata az uniós költségvetés terhére elkövetett bűncselekményekkel kapcsolatos nyomozások és vádhatósági eljárások lefolytatása. Az új uniós szerv bármely más olyan jogellenes tevékenységet is kivizsgálhat és vádhatósági eljárás alá vonhat, amely „elválaszthatatlanul összekapcsolódik” az uniós költségvetés elleni bűncselekményekkel.

Az Európai Ügyészség a nyomozásait és a vádhatósági eljárásait az Európai Bizottságtól, más uniós intézményektől és szervektől, valamint a tagállamoktól függetlenül folytatja. Más uniós szervekkel és ügynökséggel együttműködve, azok munkáját kiegészítve tevékenykedik.

Az Európai Unió tagországai közül 22 csatlakozott az Európai Ügyészséghez. Magyarország nem vesz részt az együttműködésben.

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. július 5.

NMHH Podcast: médiatudatos szülő nélkül médiatudatos gyermek sincs

A gyermekek egyre korábban lépnek be a digitális térbe: a hét-nyolc évesek körében az elmúlt három év alatt megduplázódott a saját telefonnal rendelkezők aránya. A jó szülői minta és a tudatos médiahasználat fiatalkorban is egyre fontosabb, a gondviselők mégis hajlamosak magukra hagyni gyermekeiket az online világban. Egyebek mellett erről is szó lesz az NMHH Podcast második epizódjában.

2024. július 4.

A jövő jogásza podcast: kopogtat a DÁP és az eING

Folytatjuk nemrégiben elkezdett beszélgetésünket dr. Kósa Ferenc ügyvéddel az elektronikus ügyintézés átalakulásáról és ezzel összefüggésben a digitális állampolgárságról, valamint az elektronikus ingatlannyilvántartásról.