Útkeresés a bizonytalanságban: szabályozási homokozók a vállalati mindennapokban
A cikksorozat második része gyakorlati módon és a szabályozási homokozók példáján keresztül arra keresi a választ, mit jelenthetnek ezek a vállalati mindennapokban.
Kapcsolódó termékek: Jogi kiadványok, Ügyvéd Jogtár demo
Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.
Élőben követheti az október 20-i bukaresti konferencia eseményeit honlapunkon.
A digitalizáció térnyerése a jogi szektort sem kerüli el, a kérdés csupán az, hogy a technológiai fejlődéshez milyen ütemben és milyen módon alkalmazkodik. Egyre több az adat, az adminisztráció, a szabályozás, a megoldandó ügy, miközben az ügyfelek igényei is átalakultak: információt, a problémákra megoldást szeretnének, méghozzá azonnal.
A megfelelő technológia alkalmazása lehetőséget nyújthat a produktivitás növelésére, a folyamatok automatizálására, a költségek és hibák csökkentésére, a „smart” munkavégzésre.
A Wolters Kluwer Romania által 2020-ban először megrendezésre került Legal Innovation Day konferencia is arra kívánta felhívni a jogi szektor szereplőinek figyelmét, hogy a digitalizáció irányába tett lépések szükségszerűek, a hatékonyság javítása, a teljesítmény optimalizálása másképp nem érhető el. Ezt mi sem jelzi jobban, mint a technológiai megoldásokat alkalmazó jogi szervezetek, ügyvédi irodák elmúlt években nyújtott hatékonyabb, eredményesebb működése, ügyfélkapcsolataik jobb minősége.
Az október 20-án Bukarestben, immáron harmadik alkalommal megrendezésre kerülő Legal Innovation Day 2022 az aktuális témákra, kihívásokra fókuszál. A résztvevők megismerhetik a legújabb Legal Tech trendeket, betekintést kaphatnak abba, hogyan változtathatja meg mindez a közeljövőben az ügyvédek, jogi szakemberek, bíróságok munkáját, hogyan járul hozzá a hatékonyság növeléséhez, illetve hogyan kerül át az ügyfelekkel való kapcsolattartás egyre inkább a digitális térbe.
Az eseményen hazai és külföldi neves szakemberek mutatják be, hogy a technológiai fejlődés milyen előnyöket nyújthat a jogi szektor számára, a kihívásokra milyen gyakorlati megoldásokkal lehet válaszolni, hogyan lehet felkészülni az elkövetkező évek digitalizációs átalakulására.
Az előadók között szerepel Innovációs és Tartalomfejlesztési vezetőnk, dr. Megyeri Andrea is, aki a III. panelbeszélgetésben vesz részt. Ennek során olyan izgalmas kérdéseket fognak megvitatni a résztvevők, mint például milyen sikeres megoldások születtek a COVID világjárvány okozta kihívásokra, hogyan hatott a jogi szakmára a pandémia utáni korszak, milyen új munkamódszerek megjelenését hozta magával. A beszélgetés résztvevői olyan kérdésekre is kitérnek majd, miszerint szükségesek-e kiigazítások a jogi és szabályozási keretek, a belső szervezeti folyamatok vagy az intézményközi működés tekintetében az új „status quo” fenntartása érdekében, illetve mely területeken alkalmazhatóak sikeresen a jogi munkát segítő szoftverek, a mesterséges intelligencia vagy más digitális eszközök.
A jogi szektorban megvalósult IT fejlesztések meglehetősen változatosak, jelen vannak ugyan a mesterséges intelligencián, a machine learningen alapuló megoldások, ám csekély részarányban. Van példa arra, hogy kisvállalati ERP rendszereket próbálnak az egyéni igényekre szabni az ügyvédi irodák, illetve egyre többen alkalmaznak praxismenedzsment szoftvert, amelynek funkciói kifejezetten az ügyvédi irodák sajátosságaira vannak kifejlesztve. Ide sorolható a Wolters Kluwer Praetor szoftvere, amely hatékony időgazdálkodást, az adminisztrációs terhek csökkenését, az eredményesség javulását biztosítja a felhasználók számára.
A Legal innovation Day konferenciát hibrid formában rendezik meg, az offline részvétel mellett (JW Marriott Bucharest Grand Hotel) lehetőség van online módon is követni az előadásokat. A részvétel ingyenes.
Az online eseményt a Wolters Kluwer honlapján követheti élőben október 20-án.
Program:
A Legal Innovation Day 2022 részletes programját itt tekintheti meg.
(Wolters Kluwer Hungary)
A cikksorozat második része gyakorlati módon és a szabályozási homokozók példáján keresztül arra keresi a választ, mit jelenthetnek ezek a vállalati mindennapokban.
A Jövő Jogásza Podcast Különkiadásában a jogász társadalom életében meghatározó szerepet betöltő jogászoktól, vezetőktől kapunk betekintést abba, hogyan viszonyulnak a jogi munka digitalizációjához. Dr. Megyeri Andrea és Dr. Ungváry Botond ezúttal Dr. Herczegh Zsolttal, a Budapesti Ügyvédi Kamara Jogtanácsosi Tagozat elnökével elnökével beszélget.
A kutatók hosszú ideje nem értenek egyet abban, hogy mi minősül nyílt forráskódú mesterséges intelligenciának. Egy befolyásos csoport most felajánlott egy választ.
Köszönjük, hogy feliratkozott hírlevelünkre!
Kérem, pipálja be a captchát elküldés előtt
Ha egy másik hírlevélre is fel szeretne iratkozni, vagy nem sikerült a feliratkozás, akkor kérjük frissítse meg a böngészőjében ezt az oldalt (F5)!
Kérem, válasszon egyet hírleveleink közül!