6500 új munkahely a támogatásokból


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

A mikro-, kis- és közepes vállalkozások munkahelymegőrző támogatása országosan 6500 új állást hozott létre és 13 000 munkahely megtartását segítette elő – mondta a foglalkoztatáspolitikáért felelős államtitkár kedden Dorogon.


2010 óta minden évben közel megduplázták e vállalkozói szektor munkahelyteremtő beruházásainak pályázati keretét, az idén 13 milliárd forintot fordítottak erre a célra – mondta Czomba Sándor.

Az államtitkár ismertette, hogy a 2014-20 közötti uniós tervezési ciklusban 1200 milliárd forintot terveznek a foglalkoztatás bővítésének elősegítésére, ez a forrás hozzájárulhat ahhoz, hogy 2020-ra egymillió új munkahely jöjjön létre.

Völner Pál infrastruktúráért felelős államtitkárnak, a körzet fideszes országgyűlési képviselőjének tájékoztatása szerint a Nemzetgazdasági Minisztérium pályázatán Komárom-Esztergom megyéből összesen 32 mikro-, kis- és közepes vállalkozás nyert el támogatást munkahelyteremtésre. Összesen 136 új állást hoztak létre, miközben a 250 millió forintos támogatás hozzájárult a vállalkozások által fenntartott 208 munkahely megőrzéséhez.

A pályázók 106 regisztrált álláskereső foglalkoztatását vállalták. Az államtitkár a pályázatok iránti érdeklődés felkeltésében kiemelte a megyei kereskedelmi és iparkamara, valamint a munkaügyi központ szerepét.

(Forrás: MTI)


Kapcsolódó cikkek

2023. június 8.

Értékpapírkibocsátás közösségi finanszírozási platformon: a hazai szereplők egyelőre jogi bizonytalanságokba ütköznek

Nincs egyszerű dolguk azoknak a vállalatoknak, amelyek közösségi finanszírozási platformon keresztül szeretnének értékpapírt kibocsátani, így szerezve forrást egy új beruházáshoz. Bár Magyarország lassan 2 éve alkalmazza az unió Crowdfunding Rendeletét, a közösségi finanszírozás még gyerekcipőben jár itthon, aminek egyik oka a hazai szabályozás hiányossága a Kapolyi Ügyvédi Iroda elemzése szerint.

2023. június 5.

Mikor érdemes igénybe venni a szülői szabadságot?

A Munka Törvénykönyve 2023. január 1-jétől hatályos rendelkezése szerint, a munkavállalót gyermeke hároméves koráig 44 munkanap szülői szabadság illeti meg. Bár e távollét időtartama vonzó lehet, a díjazása már nem az, hiszen a szülői szabadságra csak a távolléti díj 10%-a jár, amiből ráadásul le kell vonni a gyed, vagy gyes összegét. Az alábbiakban áttekintjük, a munkavállalónak mikor lehet érdemes élni ezzel az új távolléttel.