Megszületett a bérmegállapodás
Hároméves bérmegállapodás köttetett, amely szerint jövőre a minimálbér 9, a garantált bérminimum 7 százalékkal nő.
Kapcsolódó termékek: Jogi kiadványok, Ügyvéd Jogtár demo
A mesterséges intelligencia technológiák alkalmazása az úgynevezett kis nyelvek, például a magyar nyelv érvényesülését is befolyásolhatják – mondta a GVH Podcast legfrissebb adásában Dr. Tóth András, a Gazdasági Versenyhivatal elnökhelyettese, a GVH Versenytanácsának elnöke
A podcastban Dr. Tóth András rámutatott, hogy az életünk egyre több dimenziója kerül az online térbe a mesterséges „adatosítási” folyamat következtében, ezért ez egyértelműen érinti a vállalatok közötti verseny egyik fontos aspektusát, a hatékonyság kérdését. A GVH Versenytanácsának elnöke úgy fogalmazott, hogy a „vállalatok, amelyek növekedni akarnak, nem tudnak ebből kimaradni.”
Dr. Tóth András beszélt arról is, hogy a mesterséges intelligencia technológiák alkalmazása az olyan kis nyelvek, mint például a magyar nyelv érvényesülését is befolyásolhatják, azáltal, hogy az öntanuló rendszereket jellemzően a nagy világnyelveken írt szövegeken tanítják be. Úgy fogalmazott, hogy „érdekelt minket, hogyha a magyar nyelvet ebben a mesterséges nyelvfejlesztési folyamatban közérdekből akarjuk érvényesíteni, akkor milyen piaci nehézségekkel szembesülünk.”
Elmondta azt is, hogy élénk nemzetközi érdeklődés mutatkozik a GVH piacelemzése, illetve annak egyedi megközelítése iránt.
A beszélgetés itt hallgatható meg.
Hároméves bérmegállapodás köttetett, amely szerint jövőre a minimálbér 9, a garantált bérminimum 7 százalékkal nő.
Közel 300 pénzügyi- és adóvezető körében készített felmérést az EY Magyarország. A vállalat éves adókonferenciáján bemutatott kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a cégek jelentős többsége már elkezdett foglalkozni azzal, hogy beépítse a mesterséges intelligenciát az adózási folyamataiba. A válaszadók azt is megosztották, hogy üzleti oldalról mi jelenti számukra a legnagyobb kihívást.
A LEI-kód éppen olyan szerepet tölt be a cégek életében, mint egy ember életében a személyi igazolvány vagy az útlevél. Az Európai Unió által 2018-ban egyes pénzügyi tranzakciókhoz kötelezővé tett LEI-kód (jogalany-azonosító) szerepe, hogy biztosítja az átláthatóságot és a biztonságot a pénzügyi folyamatokban.
Köszönjük, hogy feliratkozott hírlevelünkre!
Kérem, pipálja be a captchát elküldés előtt
Ha egy másik hírlevélre is fel szeretne iratkozni, vagy nem sikerült a feliratkozás, akkor kérjük frissítse meg a böngészőjében ezt az oldalt (F5)!
Kérem, válasszon egyet hírleveleink közül!