Egymillió betöltetlen állás van Németországban


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Németországban csaknem egymillió állásra vártak jelentkezőket az idei második negyedévben a szövetségi munkaügyi ügynökség kutatóintézetének (IAB) kedden közölt adatai szerint.


Az április-júniusi időszakban 985 ezer állásra kerestek jelentkezőket a munkaadók, ami 10 százalékos növekedés az előző év azonos időszakához képest.

Az ország nyugati részén 767 ezer betöltetlen állás volt, a keleti tartományokban – a volt NDK területén – pedig 218 ezer – mutatta ki az IAB mintegy 9000 vállalat és egyéb munkaadó megkérdezése alapján.

A felmérés szerint nagymértékben emelkedett a munkaerőigény az oktatás, képzés területén; a második negyedévben 45 ezer munkahelyre kerestek jelentkezőt, az egy évvel korábbi 32 ezer után. A növekedés fontos tényezője a tanárok iránti kereslet erősödése, ami a menekültek bevándorlásának tulajdonítható – emelte ki Alexander Kubis, az IAB kutatója az intézet közleménye szerint.

[htmlbox Tanulmányi szerződés]

 

A szövetségi statisztikai hivatal (Destatis) legutóbbi adatai szerint júniusban 43,5 millióan voltak munkaviszonyban a 82 milliós Németországban, ami 528 ezerrel több az egy évvel korábbinál.

A szövetségi munkaügyi ügynökségnél (BA) regisztrált munkanélküliek száma a legutóbbi, júliusi adatok szerint 2,661 millió, ami 112 ezres csökkenés az előző év azonos időszakához képest és 6 százalékos munkanélküliségi rátát jelent.

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. november 22.

Megszületett a bérmegállapodás

Hároméves bérmegállapodás köttetett, amely szerint jövőre a minimálbér 9, a garantált bérminimum 7 százalékkal nő.

2024. november 21.

A cégek többsége már foglalkozik a mesterséges intelligencia bevezetésével az adózási folyamatokba

Közel 300 pénzügyi- és adóvezető körében készített felmérést az EY Magyarország. A vállalat éves adókonferenciáján bemutatott kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a cégek jelentős többsége már elkezdett foglalkozni azzal, hogy beépítse a mesterséges intelligenciát az adózási folyamataiba. A válaszadók azt is megosztották, hogy üzleti oldalról mi jelenti számukra a legnagyobb kihívást.