EU: változatlan a betöltetlen munkahelyek aránya


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Az EU 28 tagállamában 1,8 százalék volt az arány a második negyedévben a be nem töltött munkahelyek aránya.


Nem változott a be nem töltött munkahelyek aránya a második negyedévben az euróövezetben és az Európai Unióban – közölte pénteken az Eurostat, az Európai Unió statisztikai hivatala.

Az euróövezet 19 tagállamában a második negyedévben átlagosan 1,7 százalék, az első negyedévivel megegyező volt a be nem töltött munkahelyek aránya (a betöltött és be nem töltött munkahelyek összegéhez képest). Egy évvel korábban, 2015 második negyedévében 1,5 százalék volt az arány.

Az Európai Unió 28 tagállamában 1,8 százalék volt az arány a második negyedévben, az első negyedévivel megegyező, de magasabb az egy évvel korábbi 1,7 százaléknál.

 

A be nem töltött munkahelyek aránya a második negyedévben Csehországban volt a legmagasabb, 2,9 százalék, illetve Belgiumban 2,8 százalék, az Egyesült Királyságban 2,5 százalék, Németországban 2,4 százalék, Svédországban 2,3 százalék. A legalacsonyabb arányt Portugáliában regisztrálták, 0,7 százalékot, Görögországban 0,8 százalékost (első negyedévi adat), Spanyolországban és Lengyelországban 0,8 százalékost, Bulgáriában és Írországban 0,9 százalékost. 

Magyarországon az uniós átlaggal közel megegyező, 1,9 százalék volt a be nem töltött munkahelyek aránya a második negyedévben, magasabb az első negyedévi 1,8 százaléknál és az egy évvel korábbi 1,6 százaléknál. 

A második negyedévben az egy évvel korábbihoz képest az unió 28 tagállamából húszban nőtt a be nem töltött munkahelyek aránya, hatban nem változott, és kettőben csökkent, Görögországban és Máltán egyaránt 0,1 százalékponttal. A legnagyobb növekedést Lettországban regisztrálták, 1,1 százalékpontot, valamint Csehországban 0,6 százalékpontot.

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. május 15.

Fontos határidő közeledik a gazdasági szankciókkal érintett magyar cégeknek

Az ukrán-orosz háborúra reagálva az Európai Unió a közelmúltban újabb gazdasági szankciókat vezetett be Oroszországgal szemben. Az egyik legfontosabb változás, hogy bizonyos, az orosz cégek vagy szervek részére nyújtható, biztosítható vagy értékesíthető szolgáltatások, amelyek eddig a szankciók alól mentességet élveztek, 2024. június 20. napjától csak hatósági engedély birtokában végezhetők majd. Melyek ezek a szolgáltatások? Honnan szerezhető be az engedély és milyen feltételeknek kell majd megfelelni? Mivel a határidő vészesen közeleg, ezért a Schönherr Hetényi Ügyvédi Iroda munkatársai, dr. Bognár Alexandra és dr. Suller Noémi segítenek eligazodni az új szabályozásban a fenti kérdések megválaszolásával.

2024. május 14.

NIS2 visszaszámlálás: Másfél hónapjuk van a vállalatoknak a NIS2 nyilvántartásba vételre

A NIS2 direktíva számos követelményt fogalmaz meg az EU-tagállamok kiber- és információbiztonságára vonatkozóan. Magyarországon a „2023. évi XXIII. törvény a kiberbiztonsági tanúsításról és a kiberbiztonsági felügyeletről”, azaz a „Kibertan-törvény” implementálja a direktíva rendelkezéseit, melynek értelmében az érintett vállalatoknak 2024. június 30-ig regisztrálniuk kell magukat a Szabályozott Tevékenységek Felügyeleti Hatósága (SZTFH) által kijelölt online felületen.