Megszületett a bérmegállapodás
Hároméves bérmegállapodás köttetett, amely szerint jövőre a minimálbér 9, a garantált bérminimum 7 százalékkal nő.
Kapcsolódó termékek: Jogi kiadványok, Ügyvéd Jogtár demo
Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.
Az alanyi adómentességnek is van éves értékhatára, amelyet átlépve az áfát fel kell számítani és megfizetni – hívta fel a figyelmet a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) közleményében.
Példaként említették, hogy egy ideje már jogszerűtlenül számlázott egy alanyi adómentességet választott egyéni vállalkozó, ami a Nemzeti Adó- és Vámhivatalnak az online érkező adatokból tűnt fel.
Hangsúlyozták, hogy az online pénztárgépek adatai és az online számlaadatok alapján a NAV naprakészen látja, hogy egy vállalkozás mivel foglalkozik, mekkora forgalmat bonyolít, melyik partnerétől mekkora bevételre tesz szert. Az adatbázisokból pontosan látható az is, hogy egy alanyi adómentességet választott vállalkozó mikor, melyik ügyletével lépi át az adómentesség értékhatárát, ami naptári évenként 12 millió forint. Az efölötti bevétel után fel kell számítani, be kell vallani, és meg kell fizetni az áfát.
Nem így tett az az egyéni vállalkozó, akinek év elejétől számított bevétele meghaladta az adómentességi értékhatárt. A revizorok vizsgálata több millió forint áfahiányt tárt fel, amiről tájékoztatták a vállalkozót, aki a számlák javítása, az áfabevallások pótlása mellett az elmaradt adót befizette – tájékoztatott a Nemzeti Adó- és Vámhivatal.
(MTI)
Hároméves bérmegállapodás köttetett, amely szerint jövőre a minimálbér 9, a garantált bérminimum 7 százalékkal nő.
Közel 300 pénzügyi- és adóvezető körében készített felmérést az EY Magyarország. A vállalat éves adókonferenciáján bemutatott kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a cégek jelentős többsége már elkezdett foglalkozni azzal, hogy beépítse a mesterséges intelligenciát az adózási folyamataiba. A válaszadók azt is megosztották, hogy üzleti oldalról mi jelenti számukra a legnagyobb kihívást.
A LEI-kód éppen olyan szerepet tölt be a cégek életében, mint egy ember életében a személyi igazolvány vagy az útlevél. Az Európai Unió által 2018-ban egyes pénzügyi tranzakciókhoz kötelezővé tett LEI-kód (jogalany-azonosító) szerepe, hogy biztosítja az átláthatóságot és a biztonságot a pénzügyi folyamatokban.
Köszönjük, hogy feliratkozott hírlevelünkre!
Kérem, pipálja be a captchát elküldés előtt
Ha egy másik hírlevélre is fel szeretne iratkozni, vagy nem sikerült a feliratkozás, akkor kérjük frissítse meg a böngészőjében ezt az oldalt (F5)!
Kérem, válasszon egyet hírleveleink közül!