Stresszes a magyar munkahelyek többsége
Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.
A rosszul kezelt munkahelyi stressz a vállalkozásoknak is komoly veszteséget okoz – derült ki a Európai Munkavédelmi Hét alkalmából rendezett eseményen.
A magyar munkavállalók több mint fele tartja úgy, hogy munkahelye gyakran stresszes. Ez az egészségi kockázatokon túl komoly – becslések szerint 440 milliárd forint – veszteséget okoz a vállalkozásoknak is – ismertették egy uniós felmérés adatait a jövő heti Európai Munkavédelmi Hét alkalmából megrendezett sajtótájékoztatón csütörtökön Budapesten.
A Nemzeti Munkaügyi Hivatal (NMH) által működtetett Nemzeti Munkavédelmi Fókuszpont eseményén ismertetett kutatásból az is kiderült: tízből minden negyedik munkavállaló szerint munkahelyén nem, vagy nem megfelelően kezelik a stresszt.
Magyarországon hetente három súlyos munkahelyi baleset történik, amelyből egy végződik halállal – ismertette a statisztikát Bakos József, a NMH Munkavédelmi és Munkaügyi igazgatóságának főigazgató-helyettese. Ezek többségében a hatóság azt állapította meg, hogy emberi mulasztás történt. A mikro-kis- és közepes vállalkozások adják a súlyos munkahelyi balesetek döntő többségét. A leginkább érintett korosztály a 35-44 év közöttiek, az ágazatok közül pedig a gépipar és a feldolgozóipar.
(MTI)